Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Polonia Słubice coraz intensywniej szykuje się do rundy rewanżowej w IV Lidze Lubuskiej. Tradycyjnie kluczowym elementem przygotowań są mecze towarzyskie. W dobrych wynikach mają pomóc nowi zawodnicy z Francji.

Polonia Słubice

Rundę rewanżową Polonia rozpocznie od meczu z Wartą Gorzów Wlkp.

Wyniki sparingów

Serię sparingów poloniści rozpoczęli 7 lutego od porażki z czwartoligową Pogonią Świebodzin 0:5, ale potem było już lepiej. 15 lutego zremisowali z Wartą Międzychód 1:1 (IV liga), a 20 lutego pokonali odwiecznego rywala z Kostrzyna, czyli Celulozę, aż 8:1 (lider A klasy).

22 lutego do Słubic przyjechali Czarni Browar Witnica (lider klasy okręgowej), którzy choć przegrywali już 0:3, to zdołali doprowadzić do remisu 3:3.

W lutym do rozegrania został tylko jeszcze jeden sparing. 29 lutego poloniści zmierzą się w Słubicach z Budowlanymi Murzynowo (klasa okręgowa), czyli drużyną, z której wywodzi się napastnik reprezentacji Polski Dawid Kownacki. Początek spotkania o godz. 15:00.

Francuskie wzmocnienia

Sparingi to nie tylko okazja do poprawienia sportowej formy, ale także możliwość sprawdzenia nowych twarzy. A tych, jak przekonują działacze Polonii, w szeregach zespołu nie zabraknie.

- Do kadry dołączył już Maciej Ossowski grający wcześniej w Niemczech, natomiast Mateusz Stefanowicz został wypożyczony do Ilanki Rzepin ze względu na sprawy osobiste - informuje trener Andrzej Wypych.

W chwili obecnej na testach znajduje się jeden zawodnik z Francji. Piłkarz zdążył już pokazać się z dobrej strony i ma na swoim koncie trafienia w meczach towarzyskich. Wkrótce ma dołączyć jeszcze jeden jego rodak. Czy obaj zagrzeją miejsca na dłużej? Najprawdopodobniej tak, ale o tym przekonamy się już niebawem. Zespół wzmocni też kilku ciekawych juniorów.

Będą bić się o podium

Działacze i piłkarze zapowiadają, że ich celem jest walka o podium IV ligi. Obecnie Polonia Słubice zajmuje 4 miejsce w tabeli ze stratą 13 punktów do będącej liderem Warty Gorzów Wlkp. Do trzeciej Cariny Gubin brakuje polonistom 7 oczek.

Lider na początek

Zgodnie z ligowym harmonogramem, pierwsza kolejka rundy rewanżowej odbędzie się 14 marca. Na początek czeka słubiczan rywal z najwyższej półki, czyli wspomniana Warta Gorzów Wlkp.  Mecz odbędzie się na stadionie w Słubicach. Szczegółowe informacje podamy w osobnej zapowiedzi.

---

Tabelę i wyników meczów można śledzić na stronie www.90minut.pl.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.