Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejny już raz będzie można sprawdzić swoją kondycję. Słubicka Akademia Biegowa, LKS Lubusz Słubice i Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na test Coopera. Impreza odbędzie się 9 października - na uczestników czekaja nagrody.

Bieganie Słubice

Wydarzenie jest częścią projektu "Biegowe Słubice", którym pisaliśmy już kwietnia tego roku (ZOBACZ). We wrześniu ruszyła druga część tego przedsięwzięcia (więcej informacju już niebawem) i jednym z jego kluczowych elementów jest właśnie test Coopera.

Na czym polega? Przez 12 minut należy przebiec (lub przemaszerować) jak najdłuższy dystans. Następnie – za pomocą specjalnych tabel biorących pod uwagę wiek i płeć – odczytuje się, jaki jest poziom naszej wydolności. Test został opracowany w 1968 roku przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA. Obecnie jest powszechnie stosowany na całym świecie w celu określenia aktualnej kondycji fizycznej.

Do udziału w biegowej zabawie zaproszeni są wszyscy – niezależnie od płci, wieku i poziomu kondycji. Mile widziane są całe rodziny. Udział jest bezpłatny. Na uczestników czeka wiele nagród, w tym dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Dodatkowych smaczkiem będą specjalne nagrody ufundowane przez trenera i pomysłodawcę testu Piotra Kiedrowicza. - Otrzyma je pięć osób, które zanotują najwiekszy postęp w stosunku do kwietniowego testu - wyjaśnia P. Kiedrowicz.


Test Coppera

Test odbędzie się 9 października o godz. 17 na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zapisy bezpośrednio na miejscu od godz. 16.

Przedsięwzięcie odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka i jest finansowane z budżetu gminy Słubice. Imprezę wspiera portal Słubice24 – na naszej stronie będzie relacja z testu i oficjalne wyniki.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.