Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W tym tygodniu ruszyły zajęcia, na które oczekiwało wielu słubickich miłośników biegania. Z inicjatywy Lubusza Słubice powstał projekt Biegowe Słubice. Ma na celu pomoc wszystkim zainteresowanym w codziennym treningu i przygotowaniu do imprez biegowych.

Bieganie

Do kogo skierowana jest oferta? – Chętnie pomożemy osobom już trenującym regularnie, jak i tym, którzy dopiero stawiają w bieganiu pierwsze kroki – wyjaśnia Piotr Kiedrowicz ze Słubickiej Akademii Biegowej, który odpowiada za realizację projektu. W swojej trenerskiej karierze wychował kilkunastu mistrzów Polski. Najsłynniejszy z nich to Marcin Lewandowski, świeżo upieczony halowy mistrz Europy w biegu na 1500 metrów.

Treningi i porady dla każdego

Jak wyjaśnia P. Kiedrowicz, dwa razy w tygodniu będzie można odbyć trening pod okiem doświadczonych fachowców, skorzystać z ich doświadczenia i wiedzy. Zajęcia będą miały charakter typowych jednostek treningowych, a także konsultacji i porad. Będzie można przyjść, zapytać o szczegóły związane z bieganiem i o to jak właściwie trenować. Ponadto raz w miesiącu odbędą się spotkania ze specjalistami wspomagającymi sportową aktywność – fizjoterapeutą i dietetykiem.

- Nasz projekt jest wyjściem naprzeciw potrzebom setek aktywnych biegowo naszych mieszkańców. Wielu z nich ma dużą ochotę na uprawianie sportu, ale nie wie do końca jak robić to dobrze, bez uszczerbku dla zdrowia. Chcemy im w tym pomóc – podkreśla Ryszard Chustecki z Lubusza Słubice.

Będą biegać od kwietnia do listopada

Pierwszy blok zajęć będzie odbywać od 15 kwietnia do 13 lipca, czyli do Biegu bez Granic. Po tym nastąpi urlopowa przerwa. Drugi blok potrwa od początku września do Narodowych Biegów Niepodległości, które jak co roku zaplanowane są 11 listopada.

bieganie

Treningi będą odbywać się w każdy poniedziałek i piątek, w godzinach 17-18, na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych, nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Treningi poniedziałkowe będą poświęcone głównie przygotowaniu fizycznemu biegaczy, podniesieniu sprawności ogólnej. - Jest ono często niedocenianie, a znacząco wpływa m.in. na ekonomikę biegu, zapobiega kontuzjom i przeciążeniom - wyjaśnia P. Kiedrowicz. Z kolei w piątki organizatorzy zapraszają na treningi typowo biegowe.

Siłownia dla biegaczy

To nie jedyna inicjatywa klubu dla środowiska biegowego. W najbliższym czasie biegaczy czeka kolejna atrakcja, bo powstaje dla nich specjalnie dedykowana siłownia.

Dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Słubice, będzie wyposażona w urządzenia niezbędne dla biegaczy, by oprócz „połykania” kolejnych kilometrów, mogli wzmocnić się fizycznie i efektywniej, zdrowiej trenować. Będzie ona wykorzystana także do zajęć sprawności fizycznej w ramach projektu „Biegowe Słubice”.

Plan imprez docelowych

Warto przy tym wspomnieć, że głównym celem całego przedsięwzięcia jest pomoc wszystkim zainteresowanym w odpowiednim przygotowaniu do imprez biegowych rozgrywanych na terenie gminy Słubice. Poniżej szczegółowy harmonogram.
  • 17 kwietnia – Test Coopera, runda wiosenna
  • 13 lipca – Bieg bez Granic
  • 1 września – Biegowy festyn z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
  • 29 września – Golicka Mila
  • 9 października – Test Coopera, runda jesienna i finał
  • 11 listopada – Narodowe Bieg Niepodległości
O przebiegu projektu i poszczególnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.