Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Fundacja Grupy Pomagamy kilka dni temu zapowiedziała organizację turnieju piłkarskiego dla sparaliżowanego po udarze Krzysztofa Ryłko. 36-letni słubiczanin potrzebuje pieniędzy na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Znamy już szczegóły imprezy.

rylko 1
K. Ryłko pilnie potrzebuje pomocy

Dramatyczną historię Krzyśka opisaliśmy niedawno (ZOBACZ). Do pomocy w zbieraniu funduszy przyłączyła się Fundacja Grupy Pomagamy, która organizuje charytatywny turniej piłki nożnej. Odbędzie się on na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w ostatni dzień wakacji – 31 sierpnia.

Turniejowe ABC

Znane są już najważniejsze szczegóły imprezy. W turnieju weźmie udział 8 drużyn, głównie amatorskich, złożonych z dorosłych zawodników. Tak naprawdę może zagrać każdy - obecnie trwa kompletowanie turniejowych drużyn. Mogą je wystawić firmy czy instytucje, które chcą dołączyć do turnieju - wciąż można się zgłaszać!

Jakie będą zasady turnieju? Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. Dwa najlepsze zespoły z każdej z nich rozegrają spotkania półfinałowe, a zwycięzcy zmierzą się w wielkim finale. Rozegrane zostaną także spotkania o dalsze miejsca.

Każda drużyna powinna liczyć do 9 osób, na boisku gra jednocześnie 6 z nich (w tym bramkarz). Mecze będą trwały dwa razy po 10 minut.

Odra Pławidło CUP
K. Ryłko był pomysłodawcą m.in. Odra Pławidło CUP

Pomogą koledzy z boiska

W organizacji turnieju fundacje wspierają piłkarze SKP Słubice - Łukasz Najder, Michał Kalarus oraz portal - Piłkarska klasa A - grupa słubicka. To właśnie za pomocą tej strony można zgłaszać się do wzięcia udziału w turnieju.

Ale piłka nożna to nie jedyna rzecz, która będzie się działa tego dnia. Atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych - organizatorzy zapowiadają, że dzieci nie będą się nudzić!

- Oczywiście turniej będzie miał charakter towarzyski, jednak najważniejszym celem będzie pomoc Krzyśkowi – mówi Aleksandra Kołek, szefowa fundacji. Zaprasza serdecznie wszystkich na imprezę. – Pamiętajmy, że dobro wraca! – podkreśla.

Puszki czekają

Jak pomóc? Podczas imprezy zostaną wystawione fundacyjne puszki, do których będzie można wrzucać dobrowolne datki. Odbędą się również licytacje rozmaitych gadżetów.

Patronat medialny na wydarzeniem objęły portal Słubice24.pl telewizja HTS.

Termin: 31.08.2019, godz. 14. Miejsce: boisko Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.