Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kto ma ochotę popływać w Odrze? Ale tak na poważnie, z pomiarem czasu i nagrodami? 8 czerwca odbędą się zawody pływackie Oderschwimmen. W tym roku wypada jubileuszowa, 10. edycja. Jak będzie wyglądać?

plywanie ODRA

Za przygotowanie imprezy tradycyjnie odpowiada Miejski Związek Sportu we Frankfurcie. Oderschwimmen było rokrocznie stałym elementem programu Miejskiego Święta Hanzy (w 2018 odwołano je ze względu na niski stan wody), jednak w tym roku odbędzie się oddzielnie.

Trasa będzie jednak ta sama, co w poprzednich latach, o długości około 3,5 km (2,5 km z prądem rzeki i 1 km w wodzie stojącej). Start zaplanowano z północnej części wyspy Ziegenwerder, a meta będzie przy marinie Am Winterhafen. ZOBACZ MAPĘ

Jakie są najważniejsze zasady uczestnictwa? Płynąć może każdy, kto ukończył 16 lat. Wymagane są zapisy na stronie www.stoppuhr.net. Tam znajduje się szczegółowy regulamin. Opłata startowa wynosi 5 euro (w dniu zawodów 10 euro).

Dla najlepszych trójek w kategorii kobiet i mężczyzn przewidziano specjalne puchary ufundowane przez zakłady Stadtwerke z Frankfurtu. A każdy ze startujących otrzyma pamiątkowy medal i dyplom z osiągniętym czasem.

Organizatorzy postanowili zadbać też o kibiców. W rejonie mety (Am Winterhafen) będzie mini miasteczko z dostępną gastronomią, a muzyczną oprawę zapewni DJ Rally. Będzie można też dopingować pływaków wzdłuż promenady.

Impreza odbędzie się 8 czerwca o godz. 11:00. Biuro zawodów (przy Holzmarkt na promenadzie) będzie czynne od godz. 9:00.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.