Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dla kibiców piłki ręcznej w Słubicach mamy kolejną dobrą wiadomość. Dziewczęca reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach (rocznik 2006 i młodsze) została zwycięzcą Lubuskiej Olimpiady Młodzieży!

sp1 mistrzm_LOM

Finałowy turniej odbył się 15 maja w Słubicach. Podopieczne trenera Jerzego Grabowskiego, które w większości na co dzień trenują w barwach UKS Jedynka, nie pozostawiły złudzeń kto jest górą w tegorocznych rozgrywkach szkolnych.

Słubiczanki najpierw w półfinale pokonały PSP 7 Żagań aż 14:1, następnie w wielkim finale okazały się lepsze od SP 14 Zielona Góra 14:10 (zielnogórzanki wcześniej pokonały SP Lubrza 8:7). W meczu o 3 miejsce (SP Lubrza – PSP 7 Żagań) w regulaminowym czasie był remis 8:8, a karne skuteczniej wykorzystywały dziewczęta z Żagania (3:0).

Końcowa kolejność LOM
  1. SP 1 Słubice
  2. SP 14 Zielona Góra
  3. PSP 7 Żagań
  4. SP Lubrza
Skład SP 1 Słubice: Liliana Cyganiak, Amelia Fornalczyk, Marta Heppner, Justyna Hołówko, Wiktoria Kaczmarek, Julia Kotlińska, Julia Matkowska, Izabella Matusiak, Maja Mikołajczak, Gabriela Nawotczyńska, Oliwia Pomes, Weronika Szary, Hanna Szubert, Lena Tańczak, Natalia Terlecka, Noemi Woźniak.

Dla szkoły ze Słubic triumf oznacza nie tylko prestiżowy tytuł mistrza województwa lubuskiego, ale również możliwość udziału w dalszym etapie rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego, tym razem na szczeblu ogólnopolskim. Za 2 tygodnie w finale w Głuchołazach wystąpi 16 najlepszych drużyn w Polsce - mistrzów poszczególnych województw.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.