Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Trzeci i ostatni turniej eliminacyjny w ramach cyklu Champions Trophy za nami. 12 maja o przepustki do finałowego turnieju w Belgradzie walczyli młodzi piłkarze z kategorii U11. W roli gospodarzy wystąpiła drużyna UKS Polonia Słubice.

Chmapions Trophy U11

Do Słubic, podobnie jak było to w przypadku dwóch wcześniejszych turniejów, zjechały się najbardziej uznane piłkarskie marki z zachodniej Polski (m.in. Stilon Gorzów, Śląsk Wrocław czy Pogoń Szczecin) oraz goście z Niemiec, łącznie 14 drużyn. O sprawną organizację turnieju zadbał duet Łukasz Ryszczuk – Adam Tesmer.

Na zielonej murawie było na co popatrzeć. Walka w grupach była bardzo zacięta, a młodzi piłkarze pokazali, że wiedzą o co chodzi w grze w piłkę. Nie zabrakło też niespodzianek. W finale chłopcy z FASE Szczecin pokonali faworyzowaną ekipę Śląska, a wcześniej w półfinale rozprawili się z niepokonaną w grupie Akademią Piłkarską Piotra Reissa z Poznania.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Honoru gospodarzu dzielnie broniła drużyna UKS Polonia Słubice. Nasi piłkarze w 6 grupowych spotkaniach wywalczyli tylko 1 remis, ale parokrotnie o stracie punktów decydował łut szczęścia i różnica raptem jednego gola. Ostatecznie zajęli ostatnie, 14 miejsce.

Jednak i tak czeka ich nagroda w postaci wyjazdu na czerwcowy finał Champions Trophy U11 do Belgradu. A to dzięki temu, że klub podjął się organizacji jedynego w Polsce turnieju eliminacyjnego. Oprócz polonistów do stolicy Serbii udadzą się ekipy FASE Szczecin oraz Śląska Wrocław.

Z końcowego efektu cieszy się wspominany Ł. Ryszczuk. – Za nami trzy turnieje, wszystkie stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i były dla nas cennym doświadczeniem. Chciałbym na koniec podziękować: rodzicom naszych piłkarzy oraz ekipie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, bez nich by się nie udało – podsumował prezes UKS-u.

Piłkarską rywalizację śledziliśmy z naszym obiektywem. Poniżej fotorelacja.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.