Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Półmetek rozgrywek drugoligowych zbliża się wielkimi krokami. Do połowy sezonu pozostały zaledwie trzy spotkania z których dwa Polonia Słubice rozegra na własnym stadionie. Pierwsze z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę a rywalem będzie Nielba Wągrowiec.

W sobotnie popołudnie nadarza się okazja aby poloniści mogli zrewanżować się za klęskę poniesioną na własnym stadionie w ostatnim meczu poprzedniego sezonu. Jednak to najbliższe spotkanie będzie zupałnie inne niż to rozegrane w czerwcu. Wówczas bowiem obie eikpy grały o „pitruszkę” goście pogodzeni byli z faktem, że nie włączą się od walki o awans natomiast słubiczanie nie mieli na tamten moment żadnych szans na utrzymanie się w II lidze. Ostatecznie Nielba wygrała 4:1 mimo że przegrywała do przerwy 1:0. W obu ekipach przez ten czas zaszło wiele zmian kadrowych.

W Słubicach nie ma już większości z zawodników. Z podstawowego składu jak wybiegł wówczas na boisko pozostało sześciu zawodników, natomiast z podstawowego składu Nielby nadal w drużynie tej gra siedmiu piłkarzy. Z kolei warto wspomnieć, że Mariusz Szyszka, który w czerwcu występował w barwach Polonii w sobotę zagra w koszulce Nielby. Pewność możemy mieć jedną. Najbliższy mecz będzie miał zupełnie inny przebieg. Obie ekipy walczą o jak najlepsza pozycję na ligowym półmetku i nikt nie ma zamiaru odpuszczać.

Więcej kłopotów przed sobotnia potyczka ma jednak duet trenerski Polonii Tomasz Wichniarek – Krzysztof Sobieszczuk. Mimo że sytuacja kadrowa naszego zespołu z dnia na dzień polepsza się to i tak jest odległa od ideału. Nadal na kontuzje narzeka podstawowy obrońca Polonii Robert Gaca, niezdolny do gry jest Ailton i Marcelo a także Amadeusz Kłodawski. Pod znakiem zapytania stoją ponadto występy Ireneusza Marcinkowskiego i Pawła Timoszyka. Dobrą informacją jest natomiast powrót po kartkowej absencji Pawła Posmyka – najskuteczniejszego zawodnika Polonii w tym sezonie. Dla polonistów jest to niezwykle ważne spotkanie gdyż ewentualna wygrana spowodowałaby, że nasza drużyna na dobre odepchnęłaby od siebie zespoły ze strefy spadkowej. Przypomnijmy, że sobotnia konfrontacja Polonii z Nielbą będzie trzecią w historii obu klubów.

Jak dotąd oba mecze wygrali piłkarze z Wągrowca. Miejmy nadzieję, że „do trzech razy sztuka” i tym razem lepsi okażą się gracze ze Słubic. Początek meczu zaplanowano na godzine 14.00.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 jozef smoliński 2009-10-16 21:56
Polonia z Nielbą grała już w lidze w 87 roku jak Polonia nazywała się Mlks i grała w międzywojewódzkiej lidze gorzowsko -pilskiej .Trochę historii a już się gubisz nara
#2 jozef smoliński 2009-10-16 21:56
Polonia z Nielbą grała już w lidze w 87 roku jak Polonia nazywała się Mlks i grała w międzywojewódzkiej lidze gorzowsko -pilskiej .Trochę historii a już się gubisz nara
#3 ryszard 2009-10-16 21:59
to prawda
#4 ryszard 2009-10-16 21:59
to prawda

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.