Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W pobliskim Drzecinie odbył się I Turniej Sołtysów o Puchar Burmistrza. Szefowie sołectw dzielnie walczyli w niecodziennych konkurencjach a widzowie tłumnie dopingowali swych przedstawicieli. Do rywalizacji stanęli także najsilniejsi w gminie w przeciąganiu liny.

Sołtysi dali czadu..!

Te zmagania sportowe dla sołtysów oraz przedstawicieli sołectw zorganizował  Ośrodek Sportu a odbyły się one przy okazji Gminnych Dożynek na Rancho Drzecin w dniu  19 września. Spośród 11 sołtysów, tylko trójka nie wzięła udziału w I Turnieju… z kolei tylko i aż sześć konkurencji dzieliło najlepszych od pucharów burmistrza Słubic. Już na początek okazało się, że sołtysi a szczególnie sołtyski doskonale radzą sobie w dojeniu krowy…., przybijaniu gwoździ, czy slalomie z miotłą. Potem było co prawda trochę problemów z rzutem osobiści obieranych ziemniaków (szt. 5) do garnka, i z trafieniem cepem w jabłka (niestety ta konkurencja nie odbyła się do końca z powodu „zniszczenie” przez uczestników dwóch cepów). Na koniec było już znacznie przyjemniej, gdyż trzeba się było wykazać szybkim piciem chłodnego napoju przez słomkę.
{multithumb popup_type=greybox}
mt_gallery:
Po podsumowaniu wszystkich konkurencji tak przedstawiała się ostateczna kolejność:
  1. Jerzy Siedlarz ( Rybocice)  32 pkt
  2. Ryszard Kapica (Drzecin)  31
  3. Zbigniew Karolak (Lisów)  31
  4. Tomasz Pietrow (Golice)  29
  5. Anna Fedorowicz (Kunice)  27
  6. Małgorzata Jankowska (Kunowice) 22
  7. Ryszard Ostrowski (Świecko) 21
  8. Zbigniew Ziętek (Nowe Biskupice) 20

Sołectwa przeciągały się o puchar i beczkę…

Jeszcze większych emocji dostarczył także I Turniej Sołectw w przeciąganiu liny. Wzięło w nim udział 8 ekip składających się z jednej pani i czterech panów. Tym razem tylko najlepsi mogli liczyć  na puchar i uwaga 30- litrową beczkę piwa ufundowaną  przez prywatną firmę. Po losowaniu par walczących systemem pucharowym do 2 zwycięstw do wielkiego Finału dotarły: Świecko i Nowe Biskupice. Po pięknym, wyjątkowo długim boju 2-1 wygrali ci drudzy zgarniając puchar i napój z pianką.  

Warto jeszcze dodać, iż podczas dożynek miał miejsce także festyn dla najmłodszych, gdzie po „przejściu” i „zaliczeniu” kilku sprawnościowych konkurencji i wypełnieniu specjalnej karty uczestnictwa można było wziąć udział w losowaniu nagród rzeczowych. Z propozycji tej skorzystało blisko 40 uczestników.

Zabawy sportowe podczas dożynek pokazały, że warto kontynuować w przyszłości podobne przedsięwzięcia. Zaciętości, zaangażowania i umiejętności dobrej zabawy ich uczestników jednak w ramach współzawodnictwa, my tu w „wielkim mieście” moglibyśmy się jeszcze długo uczyć.

[info/foto: Robson]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 M.O. 2009-10-02 22:06
Świetna zabawa i profesjonalne podejście do sprawy prowadzących.Dzięki ROBSON.
#2 M.O. 2009-10-02 22:06
Świetna zabawa i profesjonalne podejście do sprawy prowadzących.Dzięki ROBSON.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.