Jak informują organizatorzy, festiwal ma być miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami nauk przyrodniczych z całej Europy i Kanady, przede wszystkim w koncepcji prowadzenia lekcji oraz metod nauczania.
Nauczyciele będą przedstawiać nietuzinkowe pomysły edukacyjne oraz koncepcje prowadzenia lekcji. Wspólnie spróbują odpowiedzieć na pytanie jak nauczać, aby lekcje były bardziej pasjonujące. Swoje pomysły zaprezentują na specjalnie przygotowanych stoiskach, poprowadzą warsztaty i lekcje pokazowe, a także zaprezentują jak można nauki przyrodnicze pokazać na scenie. Polska delegacja liczy ponad 60 nauczycieli z całej Polski, którzy w 38 projektach przedstawią swoje osiągnięcia i pasje.
Impreza, która odbywa się już po raz ósmy, to dobry przykład polsko-niemieckiej współpracy. Patronat nad nią objęli prezydent RP Bronisław Komorowski i prezydent Niemiec Joachim Gauck. W organizację zaangażowane jest także Polskie Towarzystwo Fizyczne z Poznania.
- Science on Stage to dla nauczycieli wspaniała okazja, aby z kolegami z całej Europy oraz Kanady wymienić się metodami nauczania, podyskutować czy po prostu uczyć się od siebie - napisał w liście do organizatorów Przemysław Krzyżanowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Relacja z poprzednij edycji
Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi 25 kwietnia o godz. 16:00 w dużej auli Collegium Polonicum w Słubicach. Ukoronowaniem całego przedsięwzięcia będzie utworzenie kursów ponoszących umiejętności nauczycieli oraz materiałów dydaktycznych, które będą miały międzynarodowy zasięg.
Więcej informacji o festiwalu na stronie www.science-on-stage.eu.
[fot. Science on Stage Europe]
Komentarze
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.