Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Barbara Weiser-Lada z nagrodą „Człowiek w służbie powiatu”

Poznaliśmy nazwisko kolejnej, drugiej już laureatki tegorocznej edycji nagrody "Człowiek w służbie powiatu". Wyróżnienie to otrzymała Barbara Weiser-Lada.

Wręczenie nagrody odbyło się 12 listopada podczas koncertu jubileuszowego z okazji 33-lecia Chóru Kameralnego Adoramus. Laureatce przekazał ją starosta słubicki Leszek Bajon. Listy gratulacyjne otrzymali też Katarzyna Penkala oraz Janusz Kauczyński.

Barbara Weiser-Lada to kobieta instytucja i uznana postać muzycznego świata nie tylko w Słubicach. Jest inicjatorką i organizatorką rozmaitych wydarzeń muzycznych, w tym słynnych koncertów noworocznych. W latach 1993-2015 była dyrektorką i nauczycielką Państwowej Szkoły Muzycznej w Słubicach. Jest założycielką i dyrygentką Chór Kameralnego Adoramus. Od wielu lat pod jej okiem muzyczne szlify zdobywają kolejne pokolenia słubiczan. Uczy także naszych sąsiadów zza Odry.

Barbara Weiser-Lada jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie emisji głosu oraz chórmistrzostwa na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także z zakresu muzykoterapii na Akademii Muzycznej we Wrocławi. Posiada tytuł naukowy doktora, uzyskany na Akademii Muzycznej w Warszawie.

Pierwszą laureatką tegorocznej nagrody starosty słubickiego „Człowiek w służbie powiatu” była Grażyna Żełudok (ZOBACZ).

Poniżej zdjęcia udostępnione przez Starostwo Powiatowe w Słubicach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.