Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Grażyna Żełudok laureatką nagrody „Człowiek w służbie powiatu”

Grażyna Żełudok została pierwszą laureatką nagrody starosty słubickiego „Człowiek w służbie powiatu” za rok 2023. Kim jest i za co otrzymała to wyróżnienie?

- Zna ją doskonale każda z rodzin zastępczych w powiecie, z kolei ona, jako jedyna, jest w stanie przybliżyć historie życiowe każdego z wychowanków owych rodzin. Jest też prawdziwą skarbnicą wiedzy, jeżeli chodzi o działalność Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach – tak przedstawia laureatkę Starostwo Powiatowe w Słubicach, które poinformowało o przyznaniu nagrody.

Grażyna Żełudok od wielu lat dzieli się swoim doświadczeniem, nie tylko zawodowym, z innymi pracownikami PCPR-u. - Wprowadzała w tajniki funkcjonowania jednostki każdego nowo zatrudnionego urzędnika, służąc zawsze pomocą i radą. Z jej wiedzy i praktyki korzystali także, zaczynając swoją ścieżkę jako pracownicy socjalni, zarówno Jakub Piosik (drugi w kolejności szef PCPR-u), jak i obecna dyrektorka Anna Gołębiowska – informuje starostwo.

Niezwykle ciepło wypowiadają się o G. Żełudok także współpracownicy i podopieczni. Podkreślają jej skromność, empatię, wrażliwość i oddanie dla pracy. Te cechy dostrzegły także władze powiatu, które postanowiły uhonorować zasłużoną pracownicę PCPR-u.

Uroczystość z tej okazji odbyła się 24 października w Starostwie Powiatowym w Słubicach. Nagrodę „Człowiek w służbie powiatu” wręczył laureatce starosta słubicki Leszek Bajon.

Jak poinformował rzecznik powiatu Wojciech Obremski, kolejnych laureatów nagrody (co roku jest ich trzech) poznamy w najbliższych czasie.

Poniżej zdjęcia udostępnione przez starostwo.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.