Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Orkiestra

Ostatni weekend maja w Słubicach i we Frankfurcie upłynął pod znakiem muzyki orkiestrowej. Z okazji 50-lecia orkiestry Fanfarengarde zorganizowano Niemiecko-Polski Festiwal Muzyczny.

W imprezie wzięło udział około 400 muzyków i tancerzy z Polski i Niemiec. Przez dwa dni w różnych zakątkach Słubic i Frankfurtu odbył się szereg występów muzycznych i pokazów orkiestrowej musztry.

Główny koncert po polskiej stronie miał miejsce 27 maja na placu Bohaterów. Zgromadzonych gości i muzyków witali wspólnie burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak oraz dyrektor muzyczny orkiestry Fanfarengarde Hans Joerg Laurisch, którzy jest jej szefem od 1977 roku. To właśnie w ramach tej orkiestry funkcjonują Fanfary Europy, czyli polsko-niemiecka orkiestra dęta składająca się z dzieci i młodzieży z obu miast.

Niezwykle efektownym punktem programu była uroczysta parada zaproszonych orkiestr, która przeszła w sobotnie popołudnie ulicami obu miast. Zwieńczeniem festiwalu był finałowy koncert na Brunneplatz we Frankfurcie zakończony pokazem fajerwerków.

Zapraszamy na naszą fotorelację oraz klip z fragmentami występów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.