Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Łzy Odry - Ryszard Matecki

Uniwersytet Europejski Viadrina zaprasza na wystawę „Łzy Odry” i spotkanie z jej autorem, Ryszardem Mateckim. Wydarzenie będzie mieć nietypową oprawę – z muzycznym komentarzem i czytaną poezją.

Spotkanie odbędzie się 2 czerwca o godz. 17:00 w należącym do Viadriny budynku Gräfin-Dönhoff-Gebäude przy Europaplatz 1 we Frankfurcie nad Odrą.

- Artysta przywita gości, a następnie Wolfram Spyra wykona na stalowej wiolonczeli muzyczny komentarz do wystawianych prac. Dźwiękom towarzyszyć będą polskie i niemieckie wiersze o Odrze. Następnie będzie okazja do rozmowy i wymiany doświadczeń. Wydarzenie odbędzie się w języku polskim i niemieckim – czytamy w opisie wydarzenia.

Tematem wystawy jest katastrofa ekologiczna na Odrze. Autor prezentowanych prac, Ryszard Matecki, to regionalny artysta, grafik, który mieszka we wsi Zatoń Dolna, właśnie nad Odrą. Latem 2022 roku był świadkiem odławiania setek ton zatrutych ryb. To posłużyło jako inspiracja do stworzenia niezwykłych grafik, które powstały między 10 sierpnia a 3 września.

Wystawę będzie dostępna dla zwiedzających do 30 czerwca.

Organizatorem wystawy jest stowarzyszenie Kunstgriff e.V. we współpracy z koordynatorką projektów kulturalnych miasta i uniwersytetu, Constance Krüger.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.