Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Festyn rodzinny w parafii pw. Ducha Świętego

Końcówka maja to w parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach czas odpustu. Z tej okazji 28 maja na placu przy kościele odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Powiew Ducha”.

Wszystko zaczęła się od mszy św. odpustowej, w trakcie której młodzież ze Słubic i Lasek Lubuskich przyjęła sakrament bierzmowania. Mszy przewodniczył biskup pomocniczy Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Adrian Put. W czasie nabożeństwa ofiarowano na rzecz słubickiej parafii przedmioty niezbędne do prowadzenia liturgii, tj. szaty i naczynia liturgiczne.

Po mszy na placu przy kościele rozpoczął się festyn. Zgromadzonych gości przywitali proboszcz parafii ks. Andrzej Wawrzysiuk i burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. - Bawmy się dobrze i wspomóżmy to wspaniałe dzieło - zachęcał parafian burmistrz. Biskup A. Put pobłogosławił imprezę oraz przygotowane przez organizatorów jedzenie. - Dziękuję wam za otwartość i że tworzycie taką wspaniałą wspólnotę - mówił biskup.

Na gości czekały m.in. potrawy z grilla, domowe ciasto czy wata cukrowa. Nie zapomniano o najmłodszych, którzy mogli korzystać z dmuchańców. Były też stragany z zabawkami, a swoje stoiska miały służby mundurowe.

Skoro festyn, to nie mogło zabraknąć artystycznych występów. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie lokalnych szkół. Gwoździem programu był koncert uwielbieniowy, na którym wspólnie wystąpili muzycy ze Słubic, Rzepina i Zielonej Góry.

Cały dochód z imprezy został przeznaczony na potrzeby remontowe parafii.

Odpust parafialny obserwowaliśmy z naszym obiektywem. Poniżej fotorelacja.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.