Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
No Border

Warsztaty "No borders" były jedną z ważniejszych wakacyjnych propozycji Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Pod okiem uznanych artystów wszyscy chętni mieli okazję szlifować swoje talenty.

Warsztaty odbyły się w dniach 7-9 lipca, oczywiście w SMOK-u. W czym można było się sprawdzić? Waldemar Franczyk pokazał, jak grać na perkusji, Bartek Pietsch i Jacek Królik zaopiekowali się gitarzystami, a o wokalną młodzież zadbała gwiazda polskiej estrady Ania Szarmach.

Organizatorzy zaproponowali też coś dla fanów hip-hopu. Była okazja poznać podstawy beatboxu, czyli sztuki wydobywania dźwięków za pomocą ust. Te zajęcia poprowadził Rademenez, jeden z bardziej uznanych w Polsce beatboxerów. Tajniki pracy DJ-a oraz sztukę graffiti przybliżył DJ Holibut, a w świat tańca breakdance wprowadzili członkowie grupy Westside People.

W zajęciach uczestniczyło łącznie ponad 50 osób. Byli to głównie słubiczanie, ale także goście z Niemiec czy okolicznych miejscowości. – Odkryciem warsztatów była 11-latka z Kostrzyna nad Odrą, która znakomicie radziła sobie z perkusją. Prowadzący warsztaty mówił, że dziewczynka „urodziła się z pałeczkami” i ma do gry na tym instrumencie wyjątkowe predyspozycje – opowiada Przemysław Karg, dyrektor SMOK-a.

Jego zdaniem warsztaty to strzał w dziesiątkę. – Mamy wiele zdolnej młodzieży, która do tej pory nie zawsze miała możliwość szlifowania swoich umiejętności, szczególnie pod okiem uznanych fachowców. W ten sposób chcemy to zmienić – podkreśla P. Karg.

Zwieńczeniem warsztatów był ogólnodostępny koncert, będący częścią "Letniego grania" (ZOBACZ RELACJĘ). - Uczestnicy mogli zaprezentować się na prawdziwej scenie, przed prawdziwą publicznością. I choć pogoda nieco pokrzyżowała nam plany, to była dobra zabawa - opowiada dyrektor ośrodka.

I już zapowiada, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna, trzecia już edycja warsztatów. – Chcemy, aby to stało się lokalną tradycją, że na początku wakacji w Słubicach odbywają się tego typu zajęcia – mówi dyrektor ośrodka.

A jak było na tegorocznych warsztatach "No borders"? Filmową migawkę przygotowała ekipa BreakWest. Mamy też fotki udostępnione przez SMOK. Zapraszamy do obejrzenia.

 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.