Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Rytmos

Podopieczne Anny Adamowicz z Rytmosa i Małego Rytmosa wyśpiewały kolejne nagrody. Z 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury i Młodzieży Szkolnej w Kielcach przywiozły odpowiednio Złotą i Srebrną Jodłę. 

Rytmos otrzymał Złotą Jodłę w kategorii zespołów wokalnych w wieku 17-25 lat, natomiast Mały Rytmos wyśpiewał Srebrną Jodłę w kategorii 6-12 lat. Ponadto oba zespoły otrzymały dodatkowe wyróżnienia w kategorii „Jodła harcerska: zespoły wokalne”.

Poniżej konkursowe wykonanie „Ody do radości” w wykonaniu Małego Rytmosa.

Przez blisko 10 dni, dziewczęta z obu zespołów miały okazję spędzić czas w Kielcach. Brały udział w rozmaitych warsztatach muzycznych i wokalnych, w tym pod okiem samej Kasi Lisowskiej, słynnej wokalistki i kompozytorki.

Ale także był czas na zwiedzanie i wakacyjny odpoczynek. Zajrzały m.in. do słynnej Geonatury czy Muzeum Zabawy i Zabawek. – Śpiewamy, nagrywamy i zwiedzamy – pisały młode artystki o swoim pobycie w stolicy woj. świętokrzyskiego.

Zwieńczeniem pobytu był koncert galowy festiwalu, który odbył się 17 lipca na słynnym amfiteatrze Kadzielnia. Rytmos zaprezentował na nim swoją interpretację utworu "Song of the Spirit" Karla Jenkinsa.

Poniżej nagranie z występu.

 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.