Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Magia Dwumiasta

„Magia Dwumiasta” to także warsztaty, koncerty i animacje dla najmłodszych. 17 lipca specjalne miasteczko stanęło w parku za bazarem, w nieco tajemniczej, leśnej scenerii, ale z mnóstwem atrakcji, nie tylko artystycznych.

To był „debiut” tej lokalizacji jako nowego miejsca do organizacji imprez dla mieszkańców. I już wiemy, że będą kolejne razy, i to jeszcze w te wakacje, jak zapewnia Przemysław Karg, dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Tego dnia już od południa na dzieciaki czekało miasteczko historyczne, gdzie mogły poznać i spróbować rozmaitych, nierzadko już zapomnianych rzemiosł. Były też warsztaty z nietypowych tematów jak m.in. luksografia, ceramika czy malowanie toreb. Chętni mogli spróbować swoich sił w nauce tańca.

Nie mogło zabraknąć zabaw z animatorami, ogromnych baniek mydlanych czy rozmaitych gier. Zabawa była przeplatana występami na eko-scenie. – Magiczną przestrzeń muzyczną mieli dla siebie lokalni artyści, zespoły muzyczne i wokalne – mówi P. Karg.

W komentarzach pod naszymi wcześniejszy zapowiedziami tej imprezy, wielu mieszańców wyrażało obawy, czy uczestnikom nie będą przeszkadzać komary, wszak to kompleks leśny, a tuż obok znajduje się staw. Jak wyjaśnia dyrektor SMOK-a dzień przed wydarzeniem wykonano opryski, więc owady nie dokuczały tak bardzo.

Czy zabawa się udała? Zobaczcie i oceńcie sami! Poniżej nasz materiał.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.