Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zamek Graala

Widowisko "Zamek Graala" było jednym z ważniejszych elementów imprezowego weekendu pt. "Magia Dwumiasta", który przygotował dla mieszkańców Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Tancerze z grupy Bohema zabrali publiczność w magiczną podróż w poszukiwaniu drogi do tytułowego zamku.

Widowisko łączyło w sobie elementy tańca, teatru, śpiewu i muzyki. Jego pomysłodawcą był Henryk Lechelt, założyciel grupy tanecznej Bohema. To właśnie jego podopieczni rozgrzali widzów prezentując swoje umiejętności do znanych i popularnych melodii – m.in. Dirty Dancing, kankana czy rytmów latynoskich.

Plac Bohaterów nie wybrano przypadkiem na miejsce widowiska, bo znajdująca się na nim fontanna pełniła ważną rolę scenograficzną. Nieodzownym elementem była także muzyka na żywo - hipnotyzujące partie perkusji w wykonaniu Kamila Karmelity czy nastrojowe dźwięki pianina, które wyczarował Piotr Tamborski.

Finałową piosenkę wykonał kobiecy duet Alicja Guzik i Weronika Chrostowska, a tancerze Bohemy zaprosili do wspólnego tańca w strugach tryskającej wody także zgromadzoną wokół publiczność. Czy „znaleźli drogę do Zamku Graala”, jak śpiewały artystki?

Zapraszamy do naszej fotorelacji. Tym, którzy nie byli na wydarzeniu, szczególnie polecamy obejrzenie obszernego, liczącego blisko 30 minut materiału wideo.

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.