Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przyjaciel Klubu Mleczaka

O tym, że warto dbać o zęby, nie trzeba przekonywać maluchów z przedszkola Pinokio. Dzieci z grupy Żabki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „Przyjaciel Klubu Mleczaka”. Ich praca tak się spodobała jury, że otrzymały za nią nagrodę. 

- W konkursie chodziło nie tylko o stworzenie pracy plastycznej – podkreśla dyrektorka placówki Małgorzata Tomala-Kotek. Klub Mleczaka to ogólnopolski program edukacji zdrowotnej, dlatego dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wzięły udział w zajęciach, na których rozmawiano o higienie jamy ustnej.

- Inspiracją do ich przeprowadzenia były scenariusze Klubu Mleczaka przesłane przez organizatorów konkursu. Koordynacją akcji w naszym przedszkolu zajęła się Anna Michałczak – opowiada M. Tomala-Kotek.

Jeśli chodzi o samą pracę, to dzieci z Żabek tworzyły ją pod okiem nauczycielki Iwony Nowaczewskiej. Ich dzieło tak spodobało się jury konkursu, że grupa otrzymała czwartą z pięciu przyznanych nagród. A konkurencja była spora, bo napłynęło tyle prac, że komisja musiała obradować kilka dni. Wygrało przedszkole Wiki z Elbląga.

- W każdej pracy było widać, jak wiele serca włożyły dzieci w jej przygotowanie, za co serdecznie dziękujemy. Cieszy nas, że aż tyle przedszkoli zrealizowało zajęcia Klubu Mleczaka. Każda praca, którą nagrodziliśmy wyróżniała się czymś wyjątkowym: pomysłem, opisem, nazwą przyjaciela, sposobem wykonania – relacjonują organizatorzy.

Za zajęcie 4 miejsca do Pinokia powędrował solidny zestaw zabawek i materiałów edukacyjnych o wartości 1500 zł, a ponadto dzieci z Żabek dostaną też pasty do mycia zębów Feelo Kids, naklejki Klubu Mleczaka oraz pamiątkowe dyplomy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.