Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wrzutnia książek

Wrzutnia książek stanęła przy głównym wejściu do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach. To specjalny pojemnik, do którego można oddać książki w czasie, gdy placówka jest zamknięta.

Zdarzyło wam się spóźnić z oddaniem na czas książek do biblioteki? Pewnie tak. Dlatego biblioteka wychodzi naprzeciw tym, którym zdarza się przegapić termin. Ale także tym, którzy długo pracują i trudno im zdążyć w godzinach otwarcia biblioteki (które ze względu na pandemię są skrócone).

Przy głównym wejściu stanęła tzw. wrzutnia książek, czyli pojemnik służący do samodzielnego zwrotu wypożyczonych pozycji.

- Wrzutnia umożliwia wygodny sposób oddania książek w dniach i godzinach, kiedy biblioteka jest nieczynna. Czytelnicy będą mogli oddać wypożyczone zbiory biblioteczne np. w drodze do pracy, podczas wieczornego lub weekendowego spaceru – twierdzi Agnieszka Mińska, dyrektorka słubickiej biblioteki.

Korzystanie z wrzutni ma być udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnościami. Zdaniem dyrektorki, sprawdzi się także jako bezpieczne rozwiązanie w warunkach trwającej wciąż epidemii.

Bibliotekarki zachęcają do korzystania z nowego urządzenia, apelując przy tym o przestrzeganie przygotowanych zasad. Oto najważniejsze z nich.

 1. Wrzutnia całodobowa służy do zwracania materiałów bibliotecznych (książek, audiobooków) wypożyczonych w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach w dniach i godzinach, gdy placówka jest nieczynna.
 2. Materiały biblioteczne należy wkładać do wrzutni w delikatny sposób, pojedynczo i zawsze grzbietem do środka urządzenia.
 3. Zwrócone zbiory będą wyjmowane z wrzutni codziennie rano, w dniach pracy biblioteki.
 4. Materiały biblioteczne zwrócone z wykorzystaniem wrzutni są zdejmowane z konta czytelnika w następnym dniu roboczym.
 5. Po dokonaniu zwrotu z wykorzystaniem wrzutni użytkownik jest obowiązany do weryfikacji stanu swojego konta. Wątpliwości powinny być niezwłocznie zgłaszane telefonicznie bądź mailowo do biblioteki.
 6. W przypadku nieterminowego zwrotu materiałów bibliotecznych naliczenie opłat następuje z chwilą rejestracji zwrotu w systemie bibliotecznym, a nie w momencie włożenia książki do wrzutni.
 7. Oddanie poprzez wrzutnię materiałów bibliotecznych z opóźnieniem, nie zwalnia czytelnika od uiszczenia opłaty za nieterminowy zwrot.
 8. W przypadku stwierdzenia nieodnotowanych wcześniej zniszczeń lub zabrudzeń zwracanych materiałów bibliotecznych, biblioteka zastrzega sobie prawo zwrócenia się do czytelnika z prośbą o wyjaśnienia.
 9. Awaria wrzutni nie zwalnia z obowiązku terminowego zwrotu zbiorów.
 10. Zabrania się wkładania do wrzutni wszelkich przedmiotów poza książkami i audiobookami.
 11. Korzystanie z wrzutni jest jednoznaczne z akceptacją niniejszych zasad.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.