Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
12 plag współczesności

31 stycznia mieli ją okazję zobaczyć goście kwesty z okazji WOŚP. Wystawa „12 plag współczesności” stanęła na pl. Bohaterów i ma przypominać o problemach obecnego świata. 3 lutego odbędzie się jej oficjalne otwarcie.

Wystawa została przygotowana przez grupę fotograficzną AKFA działającą przy galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. - W wyniku panujących obostrzeń wystawa nie mogła się odbyć w galerii, przynajmniej nie ta z udziałem publiczności, dlatego zdecydowaliśmy usytuować ją w przestrzeni miejskiej – wyjaśnia Anna Panek- Kusz, kuratorka Galerii Okno i opiekunka grupy AKFA.

A co znajdziemy na przygotowanych zdjęciach? - Artystycznie zobrazowane problemy współczesnego świata i zagrożenia wynikające z nieprzemyślanych działań człowieka - wyjaśnia A. Panek-Kusz.

Prace zostały wykonane w stylistyce fotografii inscenizowanej, powstawały w studio fotograficznym przy użyciu tylko białych materiałów i rekwizytów. Jak tłumaczą artyści, najczęściej były to różnego rodzaju białe papiery, bo np. inaczej odbija światło papier kredowy inaczej brystol, jeszcze inaczej transparentna kalka techniczna. Całości dopełnia odpowiednio kreowane światło, użyta głębia ostrości i ogólny koncept, pomysł na zdjęcie.

- Nie da się ukryć, że zdjęcia wymagają od widza chwili refleksji i zastanowienia. To forma zagadki, która po chwili staje się przygodą w odgadywanie znaczeń, symboli i w konsekwencji tematyki prezentowanej fotografii – tłumaczy kuratorka.

Dlaczego warto 3 lutego pojawić się na otwarciu? Będzie można nie tylko – co oczywiste - obejrzeć prezentowane zdjęcia, ale również spotkać autorów prac, porozmawiać z nimi i dopytać o inspiracje czy proces twórczy.

Warto zaznaczyć, że zdjęcie ozdobiły również tegoroczny kalendarz Galerii Okno (pisaliśmy o nim TUTAJ). Ostatnie egzemplarze kalendarza będzie można nabyć właśnie podczas wernisażu – w zamian za dowolny datek na rzecz Hospicjum Domowego Św. Wincentego a Paulo w Słubicach.

Termin: 3.02.2021, godz. 18:00. Miejsce: pl. Bohaterów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.