Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nadodrzańskie plenery

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice zaprasza do obejrzenia wystawy „Nadodrzańskie plenery fotografii cyfrowej”. Autorami prac są członkowie słubickiego koła Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Wystawa to efekt trzech wypraw do nadodrzańskich miast, realizowanych w ramach projektu „Nadodrzańskie plenery fotografii cyfrowej”, który odbył się jeszcze w 2018 roku.

Jego głównym celem była nauka zasad robienia cyfrowych zdjęć, ale chodziło także o coś więcej. - Istotnym aspektem było uwrażliwienie uczestników i patrzenie na rzeczywistość w taki sposób, by dostrzegać w pozornie zwyczajnych kadrach, coś niezwykłego, wartego utrwalenia „na kliszy” – wyjaśniają organizatorzy wystawy.

Jak tłumaczą, niezwykle ważna dla uczestników była również możliwość „wyrwania się” z domu, odejścia od codziennych, schematycznych zachowań jak wyjście do sklepu, oglądanie telewizji, itp. Wielu z nich było zaskoczonych tym, jak zmieniły się nadodrzańskie miasta, np. Nowa Sól, w której gościli.

Efekty ich spojrzenia na otaczający świat można teraz oglądać w słubickiej bibliotece. Wystawa została umieszczone w holu budynku, dostępna jest w godzinach otwarcia biblioteki, wstęp wolny.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.