Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Biblioteka w Słubicach

Dobra informacja napłynęła z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach. Nasza placówka zajęła 1 miejsce w woj. lubuskim w ramach ogólnopolskiego Rankingu Bibliotek 2020. W skali kraju było to 24 miejsce. 

Coroczny ranking to wspólna akcja Instytutu Książki i „Rzeczpospolitej”. Chodzi w nim o wyróżnienie najlepszych bibliotek publicznych w Polsce.

Co brane jest pod uwagę przy ocenie? M.in. wielkość księgozbioru w stosunku do liczby mieszkańców, dostęp do nowych mediów, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, ale także umiejętności korzystania ze środków zewnętrznych. Ważna są także takie aspekty jak działalność kół czytelniczych i artystycznych oraz współpraca z lokalna społecznością.

Opublikowany niedawno ranking oceniał działalność bibliotek w 2019 roku. Uroczysta gala, na której poinformowano o kolejności, odbyła się 10 grudnia, oczywiście online ze względu na pandemię koronawirusa.

Transmisja przyniosła dobre wieści. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zajęła 1 miejsce w woj. lubuskim i 24 w skali całego kraju. Miano najlepszej biblioteki w Polsce powędrowało do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Sianów.

- Jesteśmy dumni z siebie, ale przede wszystkim chcielibyśmy podziękować wam drodzy czytelnicy, przyjaciele i sympatycy naszej biblioteki! bez Was nie byłoby naszego wspólnego sukcesu – poinformowała Agnieszka Mińska, dyrektorka słubickiej placówki.

Więcej o rankingu można przeczytać TUTAJ.

Biblioteka w Słubicach

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.