Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Lekcje online nie muszą być nudne! A siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Ośnie Lubuskim udowodnili, że można podejść do zadań z pasją i zaangażowaniem. W ramach lekcji plastyki przygotowali fotografie inspirowane dziełami znanych mistrzów.

Dama z łasiczką

Lekcja: plastyka, temat: „Nowe media w sztuce”. A zadanie nietypowe, wymagające kreatywności i pomysłowości. Nauczycielka plastyki Ilona Maroń poprosiła uczniów, żeby przygotowali fotografie, inspirowane dziełami znanych mistrzów. Sami stworzyli scenografię, stroje i wcielili się w role modeli.

Dama z łasiczką po lubusku

Tak powstały nowe wersje np. „Dziewczyny z perłą” Jana Vermeera van Delfta czy „Damy z łasiczką” Leonarda da Vinci. Choć okazało się, że rolę łasiczki może też zagrać… np. kot.

- Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, poczuciem humoru i determinacją oraz pokazali własne spojrzenie na dzieła sztuki – chwali ich I. Maroń.

Kreatywni w domu

Nauczycielka dodaje, że zadanie nie byłoby możliwe do zrealizowania w warunkach szkolnych i dlatego dobrze sprawdziło się nauczanie zdalne. - Po pierwsze dlatego, że godzina lekcyjna jest zbyt krótka, a po drugie – że do roli modeli zaangażowali tez zwierzęta domowe - wyjaśnia.

Ilona Maroń podkreśla, że to nie pierwszy raz, gdy jej uczniowie z takim zaangażowaniem do tematu lekcji. Uczy ich nie tylko plastyki, ale również historii. W szkole w Ośnie stworzyła Klasopracownię Historyczną, o której mieliśmy okazję pisaliśmy kilka lat temu (ZOBACZ).

Efektowna galeria

Jak tym razem spisali się jej podopieczni? Efekty pracy uczniów z Ośna Lubuskiego można zobaczyć na poniższej galerii. Zdjęcia udostępnione przez dyrekcje szkoły (dziękujemy).

Wasze opinie o zdalnym nauczaniu

A jak wygląda zdalna edukacja w innych szkołach? Dostajecie nietypowe, ciekawe zadania od nauczycieli? Jest nudno czy wręcz przeciwnie? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 klontwa1 2020-04-25 16:48
Świetny pomysł, a jeszcze lepsze efekty.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.