Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pójdźmy wszyscy do stajenki – śpiewali uczestnicy Lubuskich Spotkań Jasełkowych, które 7 stycznia odbyły się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Najmłodsi mieli okazję zaprezentować w nich swoją wizję świąt.

Lubuskie Spotkania Jasełkowe

Impreza była częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2020, realizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Na przegląd do Słubic, czyli etap regionalny, zgłosiły się trzy zespoły. I jak się okazało – każdy z nich przedstawił cud Bożego Narodzenia nieco inaczej. Były kolędy, taniec, a nawet rymowanki.

- Maluchy były bardzo przejęte i mocno zaangażowane. Naprawdę świetnie im poszło – powiedziała nam jedna z babć, która zajrzała na występy. Co ci przyszli oglądać występy małych artystów, mieli co podziwiać

Stokrotki z Przedszkola Samorządowego nr 3 Miś Uszatek szukały zaginionej gwiazdki, bez której miało nie być świąt. Po drodze spotykały bajkowe postacie, m.in. dziewczynkę z zapałkami, z którymi dzieliły się tym co miały.

Z kolei prezentacja Smyków ze Świecka to opowieść z perspektywy zwierząt – kotów i myszy, które mówią ludzkim głosem. Ważną postacią był też diabełek, który chciał ukraść przyniesione dary, ale tymi najcenniejszymi (których nie dało się zabrać) okazały się… miłość i pokój.

Grupa Wiewiórek z Przedszkola Samorządowego nr 4 Hałabała zaprezentowała najbardziej tradycyjną scenkę narodzin pana Jezusa. Byli pasterze, stajenka, aniołki, trzej królowie i oczywiście głównie bohaterowie, czyli Józef i Maria.

Jury w osobach Małgorzaty Pasternak, Weroniki Bursztynowicz oraz Kingi Rosińskiej nie miało łatwego wyboru. Przy ocenie pod uwagę były brane m.in.  oryginalność scenariusza, oprawa muzyczna czy scenografia.

Nominację przyznano grupie Wiewiórek, i to właśnie przedszkolaki z Hałabały pojadą na finał wojewódzki Lubuskich Spotkań Jasełkowych. Nie zapomniano także o pozostałych grupach. Zarówno Smyki, jak i Stokrotki, otrzymały od jury wyróżnienia. A wszystkie grupy dodatkowo mogły liczyć na upominki od organizatorów i zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami.

Poniżej nasz materiał z tego wydarzenia.Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.