Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tradycyjny wieczór z kolędami mieliśmy także w święto Trzech Króli w kościele św. Wincentego a’Paulo w Kunowicach. 6 stycznia dla miejscowych parafian oraz przybyłych gości zaśpiewała schola Jerzyki. Jako patron medialny mieliśmy przyjemność być na imprezie z naszym obiektywem.

kuno betlejem_7_2

Kunowickie Betlejem to tradycja, którą zapoczątkował jeszcze ks. Jerzy Tyrak, założyciel Jerzyków. I choć kapłan pełni teraz posługę w Żmigrodzie, to zawsze stara się być blisko swoich byłych podopiecznych. Nie inaczej było i tym razem, a jego obecność mile zaskoczyła zgromadzonych widzów.

Na imprezie pojawił się także zaprzyjaźniony ze scholą ks. Maciej Golas, który w imieniu proboszcza przywitał gości i artystów. - Aby wejść do Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, trzeba bardzo nisko się pokłonić. Dzisiaj złóżmy niski pokłon dla Jerzyków, którzy wraz z Moniką Jakuszewicz pięknie przygotowali ten występ – mówił przed rozpoczęciem koncertu

A potem z głośników popłynęły dźwięki bardziej i mniej znanych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. - Gloria, w tę jedyną noc jest jaśniej niż za dnia – śpiewały jerzyki z uśmiechem na twarzy. Swoimi głosami wspierali je doskonali znani kunowickiej publiczności wokaliści: Weronika Chrostowska, Piotr Tamborski i Tomasz Jakuszewicz.

Po muzycznych występach głos zabrał wspomniany ks. Tyrak, który nie ukrywał wzruszenia z powodu wizyty w swojej niedawnej parafii. - Cieszę się, że mogę być tu dzisiaj z wami. Nigdy tego nie żałuję, że do was przyjeżdżam. Dziękuję, że jesteście – tymi słowami zwrócił się do wiernych i do artystów. Tych ostatnich pochwalił w typowym dla siebie stylu. – Przy was sylwester w Zakopanem to pikuś. Jestem pod wielkim wrażeniem, rewelacja – mówił z uśmiechem.

Jak było? Przekonajcie się sami. Poniżej klip wideo z wybranymi fragmenty koncertu.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.