Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koncertowej tradycji stano się zadość. Słubiczanie przywitali nowy rok dźwiękami muzyki. Tym razem argentyńskiej. Zobaczcie, jak było.

Koncert noworoczny
Chór Adoramus zabrał słuchaczy w muzyczną podróż do Argentyny

Impreza odbyła się 4 stycznia. Jej gospodarzem była parafia pw. NMP Królowej Polski, a głównymi organizatorami Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, chór Adoramus oraz grupa taneczna Bohema. - Śmiało można powiedzieć, że cykl koncertów noworocznych na stale wpisał się do kalendarza słubickich imprez kulturalnych – mówiła prowadząca imprezę Martyna Szymborska.

W tym roku głównymi bohaterami noworocznego widowiska byli chórzyści (dyrygowani przez Barbarę Weiser-Lada) i tancerze (opiekun Henryk Lechelt), wspierani przez zespół Coco Nelegatti Ensamble składający się z muzyków z Peru, Kolumbii i Argentyny. Partie wokalne wykonało dwóch, dobrze znanych słubickim melomanom artystów – Wojciech Kuczyński i Bartosz Borula.

A co zaśpiewali i zagrali? Tym razem motywem przewodnim były dźwięki latynoamerykańskie, prosto z Argentyny. W programie koncertu znalazły się kompozycje takich artystów jak Ariel Ramirez, Aron Piazzola czy Cesar Isella.

Chętnych do wysłuchania koncertu nie brakowało. Kościół wypełnił się szczelnie, a sądząc po reakcjach publiczności – podobało się. – To co dzisiaj zaprezentowaliście, to było coś pięknego. Niech te rytmy i ten nastrój będą z nami przez cały rok – mówił na zakończenie imprezy burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

My także obserwowaliśmy koncert z naszym redakcyjnym obiektywem. Poniżej klip wideo z wybranymi fragmentami oraz galeria zdjęć.Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.