O symfoniczna oprawę koncertu zadba Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej pod dyrekcją Czesława Grabowskiego.
W programie koncertu usłyszymy także utwory innych mistrzów rosyjskiej symfoniki: Piotra Czajkowskiego i Aleksandra Borodina. Będą to m. In. fragmenty znanych i lubianych baletów: „Dziadka do orzechów” i „Jeziora łabędziego”.
Paweł Kowalski
Jest pierwszym po Krystianie Zimermanie wykonawcą Koncertu fortepianowego Witolda Lutosławskiego, który wykonał 13 kwietnia 1989 w Warszawie, pod dyrekcją kompozytora.
Koncertuje w Europie, USA, Kanadzie i Ameryce Południowej. Koncertował z Sinfonią Varsovia pod dyrekcja Yehudi Menuhina, z okazji jubileuszu 10-lecia orkiestry (1994). Dokonał nagrań dla kilkunastu radiofonii, nagrał płyty kompaktowe z utworami Beethovena, Brahmsa, Chopina, Zarębskiego.
W 2004 roku był solistą w Koncercie fortepianowym Wojciecha Kilara z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w ramach projektu "Pociąg do Muzyki Kilara". W 2005 r. był członkiem jury Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Hummla w Bratysławie.
W latach 2005-2008 koncertował m.in. z Orquesta Sinfonica de Chile w Santiago, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Polską Orkiestrą Radiową, występował m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Wielkiej Sali Tonhalle w Zurichu, Salon Dorado w Buenos Aires.
II koncert fortepianowy c-moll op. 18 Sergiusza Rachmaninowa.
Koncert ten jest jednym ze szczytowych i ostatnich dzieł neoromantyzmu. Jest także jednym z najchętniej granych i słuchanych utworów na fortepian i orkiestrę. Łączy on ze sobą mistrzostwo pianistycznej wirtuozerii, słowiańską lirykę z niemalże brodwayowskim ujęciem towarzyszącej, a raczej współtworzącej muzyczną materię orkiestry symfonicznej. Koncert pełen wzruszających tematów, niespodziewanych zwrotów oraz przede wszystkim brawurowych i zapierających dech w piersiach partii fortepianu.
Biety: 20zł.
Komentarze
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.