Mieszkańcy naszego powiatu angażowali się w dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie tylko na miejscu. Słubickie akcenty mieliśmy także podczas finału w Warszawie. Pogotowie ratunkowe Marka Walczaka wzięło w nim udział już po raz piąty.
Rusza długo zapowiadana modernizacja Placu Bohaterów. Z tego powodu okolicznych mieszkańców i petentów okolicznych urzędów czekają utrudnienia. Plac oraz przylegające chodniki będą wyłączone z użytkowania.
Spontaniczny wiec „światło przeciw nienawiści” był reakcją na śmierć Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kilkadziesiąt osób zebrało się w parku na pl. Przyjaźni. Zapalili znicze i spędzili czas w ciszy…
Na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zbierała cała Polska. Ponad 92 mln zł to nowy rekord… choć przyćmiony tragedią, jaką jest śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Słubice – o czym już informowaliśmy - uzbierały nieco ponad 113 tys. zł. A jak poradziły sobie okoliczne sztaby?
Do dramatycznie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj w Uradzie. Jak informują nas internauci, auto osobowe uderzyło w jednej ze stojących przy drodze domów i dachowało.
Światło przeciw nienawiści w Słubicach – pod takim hasłem w naszym mieście odbędzie się spontaniczny wiec. Wszystko w związku z wydarzeniami do jakich doszło podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.
Kolacja z Łukaszem Fabiańskim za 7000 zł, baner na Słubice24 za 1000 zł! A w sumie ponad 113,5 tys. zł! 27. finał WOŚP w SMOK-u to emocjonujące licytacje, wiele wspaniałych występów, no i ta atmosfera. Zdaniem wielu bywalców finału – wyjątkowa.
Od stycznia w Stowarzyszeniu Po PROstu ruszyła kolejna edycja Akademii Nauki i Rozrywki dla dzieci. Na maluchy czekają warsztaty twórczego rozwoju, a nieco starsi mogą w stowarzyszeniu rozwijać swoje pasje podczas warsztatów artystycznych.
Funkcjonariusze udowodnili mu popełnienie co najmniej 6 tego typu przestępstw na terenie Słubic, włamywacz działał od października zeszłego roku. Spowodował straty łącznie na blisko 17 tys. zł. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.
Już wiadomo, kto zastąpił Małgorzatę Krasowską-Marczyk na stanowisku prezesa Szpitala im. Zb. Religi w Słubicach. Szefem naszej lecznicy został Łukasz Kaczmarek. Na razie przygląda się dokumentom i kadrze – i dostrzega już najważniejsze wyzwania, jakie przed nim stoją.
Więcej…