Gmina Słubice poinformowała, że w najbliższych dniach rozpocznie się wycinka drzew na terenie parku przy Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Chodzi aż o 500 drzew. Skąd taka decyzja?
Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji poinformowało, że o zmianach w przepisach dotyczących COVID-19 na terenie Brandenburgii. Od 3 kwietnia zostaje zniesiony obowiązek noszenia masek w sklepach czy w szkołach.
Srebro jest metalem szlachetnym, który charakteryzuje się białą barwą oraz silnym połyskiem. Kojarzy się głównie z niezwykle elegancką biżuterią, w tym efektownymi kolczykami. Na jaką okazję warto podarować srebrne kolczyki?

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Słubicach szuka pracowników fizycznych do sprzątania i utrzymania zieleni. Wymiar czasu pracy to pełen etat, a praca jest jednozmianowa w godz. 6-14.
Wymóg obecności w internecie dotyczy już każdej firmy. Również w tych branżach, które z działaniem w sieci nie mają kompletnie nic wspólnego. Zasięg działalności też jest tu bez większego znaczenia. Wyszukiwarka Google pomaga konsumentom w podejmowaniu ponad 90% decyzji zakupowych – również tych dokonywanych stacjonarnie.
Przygotowania do Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Zabytkowych i Techniki Motoryzacji PRL, DDR, ZSRR nabierają rozpędu. Organizator - Klub Pasjonatów Motoryzacji i Techniki "NAGAR" – poszukuje chętnych do pomocy osób, firm i instytucji.
Wiosną jak co roku wraca temat oprysków na komary. Zapytał o to na forum jeden z naszych czytelników. Jego pytanie przekazaliśmy do Urzędu Miejskiego w Słubicach. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź.
Wracamy do tematu termomodernizacji szpitala. Słubicka lecznica otrzymała kolejne wsparcie od samorządu woj. lubuskiego. Do przyznanych w ubiegłym roku 5 mln zł Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 dojdzie jeszcze 1 mln.
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzisiaj w godzinach przedpołudniowych w Kłopocie. W jednym z domów jednorodzinnych wybuchł pożar. Niestety, jedna osoba nie żyje. To 96-letnia kobieta.
Szpital im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach wraca do normalnego działania. Od 1 kwietnia szpital nie będzie już tzw. placówką covidową. Taką decyzję podjął wojewoda lubuski.
Więcej…