Od uroczystego otwarcia w Collegium Polonicum rozpoczął się kolejny rok zajęć w ramach słubickiego Klubu Seniora. Na starszych mieszkańców czekają rozmaite zajęcia, m.in. warsztaty z muzykoterapii, spotkania z przyrodą czy dietetykiem.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Słubicach zaprasza mieszkańców na jesienny kiermasz. Będzie okazja nabyć niecodzienne przedmioty wykonane przez podopiecznych placówki.
Planujesz remont kuchni, jesteś w trakcie projektowania wymarzonego mieszkania lub domu? W takim razie stoisz przed ważną decyzją, jaką jest wybór mebli kuchennych.
Policjanci słubickiej drogówki otrzymali od gminy Słubice nowoczesne kamizelki taktyczne. Sprzęt ma pomóc mundurowym w codziennej pracy, poprawiając ich bezpieczeństwo.
Starosta słubicki Leszek Bajon i członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński zwołali dzisiaj konferencję prasową, na której przedstawili swoje stanowisko na temat finansów powiatu słubickiego i związanych z nimi ostatnimi publikacjami prasowymi.
Dla wielu przedsiębiorców umowa franczyzy staje się świetnym pomysłem na bezpieczny i pewny biznes. Przede wszystkim mogą oni pracować pod szyldem znanej marki, a tym samym otrzymują gotowy przepis na sukces.

Zakład Usług Wodno-Ściekowych poinformował, że w związku z koniecznością wykonania prac konserwacyjnych na sieci wodociągowej w Kunowicach, 5 października wystąpi przerwa w dostawie wody.
9 października, na terenie piknikowym Rodzinnego Centrum Rozrywki Uśmiechnięta Planeta w Kunowicach, odbędzie się piknik integracyjny pod hasłem: „Jestem, więc czuję”. Zobaczcie, jakie atrakcje przygotowali dla was organizatorzy.
Na naszych łamach nie raz pisaliśmy o dzikich wysypiskach czy porzuconych śmieciach, o czym regularnie informują mieszkańcy. Problemem chce zająć się również gmina Słubice – uruchomiła specjalny adres email, pod którym można zgłaszać takie miejsca.
Za nami XIII Lubuski Kongres Kobiet, podczas którego wręczono nagrody "Kobieta Roku Województwa Lubuskiego". Spośród sześciu przyznanych wyróżnień, aż dwa powędrowały do pań z powiatu słubickiego. Otrzymały je Magdalena Ciszek Kozłowska oraz Eugenia Niedźwiecka.
Więcej…