18 kwietnia odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach Polsko-Niemieckiej Akademii Seniorów pod patronatem ARLE gGmbH. W Collegium Polonicum dr Anna M. Steinkamp wygłosi wykład pt. "Tajna broń firm z regionu przygranicznego w osiąganiu sukcesów międzynarodowych - porównanie polsko-niemieckie".
Porównując teren przygraniczny na przestrzeni całego kraju, region ten postrzegany jest zwykle jako peryferia ze wszystkimi związanymi z tym wadami, takimi jak słabsza infrastruktura, brak małych i średnich przedsiębiorstw, czy brak innowacji. Jednak na naszym polsko-niemieckim pograniczu działa wiele niezależnych firm, które nie tylko eksportują produkty na cały świat, ale także założyły własne firmy produkcyjne, np. w USA czy w Azji.
Podczas wykładu dr Anna M. Steinkamp postara się pokazać, jak należy zarządzać firmą, aby odnieść międzynarodowy sukces. Czy jest coś, co charakteryzuje tylko firmy z pogranicza Odry? Czy niemieckie i polskie firmy zachowują się podobnie czy zupełnie inaczej na rynkach międzynarodowych?
Dr. Anna M. Steinkamp prowadzi badania i wykłady w Kolegium Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce na Uniwersytecie Europejskim Viadrina. Studiowała zarządzanie o specjalności marketing na Uniwersytecie Łódzkim oraz Master of European Studies na Viadrinie. W latach 2005-2013 doradca biznesowy i właścicielka polsko-niemieckiej firmy consultingowej "Steinkamp International Consulting". W latach 2013-2017 prowadziła badania nad strategiami internacjonalizacji niezależnych przedsiębiorstw w ramach stypendium doktoranckiego. W 2017 roku pracowała jako pracownik naukowy na Sophia University w Tokio, a w 2018 roku uzyskała tytuł doktora na Uniwersytecie Europejskim Viadrina.
Termin: 18 kwietnia 2023, godz. 15.00. Miejsce: mała aula, Collegium Polonicum w Słubicach.
Wykłady Polsko-Niemieckiej Akademii Seniorów prowadzone są dwujęzycznie, zapraszamy wszystkich bez ograniczeń wiekowych. Wstęp wolny.
Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów dofinansowana jest z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).