Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ruszyła zbiórka podpisów w sprawie utworzenia placu zabaw przy ul. Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy chcą w ten sposób przekonać burmistrza, że to ważna i potrzebna inicjatywa. Nagrali nawet film wideo w którym przedstawiają swoje argumenty.

plac zabaw moskwa 2

Po raz pierwszy o akcji zrobiło się głośno kilka dni temu za sprawą wpisów na portalach społecznościowych oraz naszym forum dyskusyjnym. Grupa mieszkańców poinformowała o rozpoczęciu akcji i opublikowała zdjęcia zniszczonych urządzeń, które znajdują się w tamtym miejscu.

Jak przekonują, obecny plac zabaw za blokami przy ul. Konstytucji 3 Maja nie nadaje się do używania i stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia przebywających tam dzieci. Do naszej redakcji zgłosiła się jedna z inicjatorek akcji, Natalia Michalska, i poprosiła o nagłośnienie sprawy.

- Tzw. "Moskwa" to duża społeczność. W okolicy mieszka mnóstwo dzieci, które obecnie nie mają gdzie spędzać wolnego czasu, a z nowego placu mogłoby skorzystać. Uważam, że w tym rejonie miasta powinno być przynajmniej jedno takie miejsce. Nasze maluchy zasługują na to, by móc się bezpieczne bawić -powiedziała nam N. Michalska.

plac zabaw moskwa 1

Czego konkretnie rodzice z "Moskwy" oczekują od gminy? Przede wszystkim zależy im na wyrównaniu terenu, postawieniu nowych ławek oraz instalacji nowych urządzeń do zabawy.

O swoich potrzebach postanowili opowiedzieć na filmie nagranym właśnie w miejscu, gdzie znajduje się zniszczony plac zabaw. Oprócz rodziców przed kamerą stanęły także dzieci, które osobiście poprosiły burmistrza Słubic o pomoc w tej sprawie.Na biurko Tomasza Ciszewicza wkrótce trafi lista z podpisami osób, które popierają budowę placu zabaw. Inicjatorzy sami docierają do okolicznych mieszkańców, lista na którą można się wpisać jest też dostępna w sklepie spożywczym przy skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i Mieszka I oraz w magazynku Grupy Pomagamy przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Podpisy będą zbierane do końca czerwca. O rozwoju akcji będziemy informować na bieżąco.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#31 Paprotnik 2016-06-23 19:46
To w tych pierścieniach cała Tora musi być zapisana ;) Ale jak się taką Torą w mordę dostanie to boli. Prawda ?
#32 jkn51 2016-06-24 09:33
Ten kandydat na posła to miał być posłem z Kukiz 15 a teraz jest w PIS , to któremu społeczeństwu spłaca ten dług wdzięczności za oddane głosy , bo się gubię. Dziwi mnie też to , że przedwczoraj chodziły na MM dwie mile Panie które zbierały podpisy w sprawie dalszego uporządkowania placu zabaw dla dzieci / wiem bo podpisywałem / i jakoś nie pchają się przed obiektyw i nie kandydują chyba nigdzie. A propos . Wczoraj obok placu zabaw lały się po mordach pijane menele z okolicznych domów , jednego co zaniemógł pomalowali farbą , oblali wodą i wrzucili do śmietnika. Dzieci to widziały o komentowały. Niestety nie byłem świadkiem bo bym zawiadomił policję. To może warto czasem zareagować jak się coś takiego widzi. Albo monitoring zainstalować. Rozmarzyłem się. Przepraszam.
#33 Pirlo 2016-06-24 14:45
Spłaca dług tym, którzy zagłosowali na Marcina Pałkę....Co do placu zabaw-wiadomo, że nigdy nie będzie idelanie i bajecznie, ale wydaje mi się, że postawienie oprócz tego co jest tam teraz, jeszcze jakiejś huśtawki i karuzeli nie jest jakimś hiper wygórowanym życzeniem.Skoro Gmina ma możliwość postawienia wieży kleista, pomnika wikipedi, czy szaletu za 300 tys, to i na takie coś powinny sie bez większych problemów znaleźć środki.
#34 Paprotnik 2016-06-24 15:20
Dobrze ale zostaw narodowcu załatwienie tej sprawy rodzinom zamieszkującym Małą Moskwę. Lansujcie się gdzie indziej.
#35 jkn51 2016-06-24 15:44
Tylko , że głosowali na Pana Palkę jako " chłopczyka " a się okazało , że to " dziewczynka ". To jest ok ?
#36 Paprotnik 2016-06-24 16:06
Czy Pan Pałka to ta przystojna meńszczyzna w gajerku, trzymająca w rekach kawał dobrze wykonanej roboty ?
#37 Pirlo 2016-06-24 16:24
Paprtoniku-ta akcja jest formą pomocy dla rodziców z "Małej Moskwy" w walce o tę sprawę, a nie próbą "lansowania się." Jak to już wcześniej napisałem, ci panowie wystąpili na raptem JEDNYM zdjęciu,a akcja była opisana w intenecie, po to, by ludzie mogli się o niej w ogóle dowiedzieć.Ty jednak uważasz, że to "lans i bans"-trudno, masz prawo do opinii, ja nie zamierzem przekonywać Cię na siłę, że jest inaczej, bo zdaje się, że i tak wiesz swoje :)
JKN- Najlepiej będzie jak zapytasz o motywy przejścia z "Kukiza" do pisu Pana Pałki-ja jedynie mogę powiedzieć tyle, że pis i kukiz są w wielu kwestiach zblizone ideologicznie i przejście na pewno nie szokuje.Po za tym trzeba mieć świadomość tego, że Kukiz storzył ruch, a nie partię polityczną, a Pałka startował tylko i wyłącznie z listy tego ruchu, a teraz najwyraźniej postanowił związać się z partią.Na pewno nie jest to sytuacja analogiczna, w której ktoś przykładowo przechodzi z PO do Pisu-czyli z jednej partii, do drugiej- w wielu aspektach ideologicznych i nie tylko bardzo się różniącej.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.