Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ruszyła zbiórka podpisów w sprawie utworzenia placu zabaw przy ul. Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy chcą w ten sposób przekonać burmistrza, że to ważna i potrzebna inicjatywa. Nagrali nawet film wideo w którym przedstawiają swoje argumenty.

plac zabaw moskwa 2

Po raz pierwszy o akcji zrobiło się głośno kilka dni temu za sprawą wpisów na portalach społecznościowych oraz naszym forum dyskusyjnym. Grupa mieszkańców poinformowała o rozpoczęciu akcji i opublikowała zdjęcia zniszczonych urządzeń, które znajdują się w tamtym miejscu.

Jak przekonują, obecny plac zabaw za blokami przy ul. Konstytucji 3 Maja nie nadaje się do używania i stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia przebywających tam dzieci. Do naszej redakcji zgłosiła się jedna z inicjatorek akcji, Natalia Michalska, i poprosiła o nagłośnienie sprawy.

- Tzw. "Moskwa" to duża społeczność. W okolicy mieszka mnóstwo dzieci, które obecnie nie mają gdzie spędzać wolnego czasu, a z nowego placu mogłoby skorzystać. Uważam, że w tym rejonie miasta powinno być przynajmniej jedno takie miejsce. Nasze maluchy zasługują na to, by móc się bezpieczne bawić -powiedziała nam N. Michalska.

plac zabaw moskwa 1

Czego konkretnie rodzice z "Moskwy" oczekują od gminy? Przede wszystkim zależy im na wyrównaniu terenu, postawieniu nowych ławek oraz instalacji nowych urządzeń do zabawy.

O swoich potrzebach postanowili opowiedzieć na filmie nagranym właśnie w miejscu, gdzie znajduje się zniszczony plac zabaw. Oprócz rodziców przed kamerą stanęły także dzieci, które osobiście poprosiły burmistrza Słubic o pomoc w tej sprawie.



Na biurko Tomasza Ciszewicza wkrótce trafi lista z podpisami osób, które popierają budowę placu zabaw. Inicjatorzy sami docierają do okolicznych mieszkańców, lista na którą można się wpisać jest też dostępna w sklepie spożywczym przy skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i Mieszka I oraz w magazynku Grupy Pomagamy przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Podpisy będą zbierane do końca czerwca. O rozwoju akcji będziemy informować na bieżąco.

Komentarze   

#21 marchewka 2016-06-21 19:36
Jeśli Ci młodzi ludzie wystartują w najbliższych wyborach, ja na nich zagłosuję. Czas na zmiany na Słubickich stołkach :)
#22 lbaczynska 2016-06-21 23:06
Nie wiem czy się śmiać czy płakać ale w poniedziałek 20.06 na MM stał już nowy płac zabaw. konstrukcję ma stalową, może tak łatwo dzieci jej nie zniszczą.
#23 marks 2016-06-22 12:02
Dlaczego śmiać czy płakać?
Była inicjatywa? Była!
Chcieli ludzie placu zabaw? Chcieli!
No to burmistrz zadziałał.
;)
#24 lbaczynska 2016-06-22 12:22
W takie zbiegi okoliczności to ja nie wierzę. Powstała inicjatywa, jeszcze nie było żadnego wniosku do burmistrza. A tu pach i w kilka dni jest plac zabaw. Bardziej wygląda na to, ze ktoś wiedział o tym że plac jest szykowany, i wykorzystał to aby zdobyć jakąś tam rozpoznawalność, którą po niektórych wpisach widać można wykorzystać między innymi do celów politycznych.
#25 Jarosław Grudzień 2016-06-22 21:30
Wyjątkowo ohydna propaganda wykorzystująca wizerunek dzieci. Brrr......
#26 Pirlo 2016-06-23 06:04
Miasto jedyne co zrobiło, to przemalowało i przeniesło ten stary plac zabaw z Osiedla Słowiańskiego właśnie na "Małą Moskwę".Mieszkańcy tego miejsca, mają prawo chcieć czegokolwiek więcej, bo i sam obszar jest duży i można go, właśnie z myślą o namłodszych dużo ciekawiej zagospodarować- i tego dotyczy inicjatywa tych Pańatwa i rodziców.Propaganda?-tak można powiedzieć o każdym, kto próbuje w jakikolwiek sposób działać społecznie.
#27 Pirlo 2016-06-23 06:26
Żeby jeszcze rozjaśnić-nawet jeśli jest to akcja o jakimś, jak twierdzicie, zabarwieniu politycznym to mnie to wcale nie dziwi.Widoczny na zdjęciu Pan Pałka ( to ten Pan w garniturze) kandydował jesienią w wyborach parlamentarnych z naszego okręgu i zdobył ponad tysiąc głosów-czy to takie dziwne, że teraz spłaca swój poltyczny dług wobec wyborców i działa na ich rzecz? Czy to czasem nie na tym powinna polegać poltyka? Czy to takie, dla co niektórych dziwne, że ta akcja została nagłośniona w internecie? Przecież gdyby tego nie zrobiono, to nikt by o niej nawet nie wiedział! No, ale jesne-mimo, że w materiale video, czy fotogalerii na FB tych Panów już w o ogóle nie widać, to trzeba robić szum o JEDNE zdjęcie, które tutaj się znalazło.
#28 Pirlo 2016-06-23 06:54
Przejrzałem jeszcze Facebooka-te zdjęcie owszem tam jest-znajduje się na forum "Nowe Słubice", ale to jest jedno, jedyne takie zdjęcie ( te samo co tutaj) i tam nie jest zdjęciem nagłówkowym.W galerii znajdują się jeszcze bodaj 4 inne fotografie ukazujące stan tego placu zabaw i materiał video-tych facetów na nich nie ma.
#29 Paprotnik 2016-06-23 09:35
Temu bez włosów, w białej koszuli, to co się błyszczy na prawej dłoni, to pierścienie, czy kastety ?
#30 metallioa 2016-06-23 16:30
To są pierścienie przedstawiające religie żydowska. Paprotnik ty jesteś antysemitą czy o co ci chodzi ? :D
#31 Paprotnik 2016-06-23 17:46
To w tych pierścieniach cała Tora musi być zapisana ;) Ale jak się taką Torą w mordę dostanie to boli. Prawda ?
#32 jkn51 2016-06-24 07:33
Ten kandydat na posła to miał być posłem z Kukiz 15 a teraz jest w PIS , to któremu społeczeństwu spłaca ten dług wdzięczności za oddane głosy , bo się gubię. Dziwi mnie też to , że przedwczoraj chodziły na MM dwie mile Panie które zbierały podpisy w sprawie dalszego uporządkowania placu zabaw dla dzieci / wiem bo podpisywałem / i jakoś nie pchają się przed obiektyw i nie kandydują chyba nigdzie. A propos . Wczoraj obok placu zabaw lały się po mordach pijane menele z okolicznych domów , jednego co zaniemógł pomalowali farbą , oblali wodą i wrzucili do śmietnika. Dzieci to widziały o komentowały. Niestety nie byłem świadkiem bo bym zawiadomił policję. To może warto czasem zareagować jak się coś takiego widzi. Albo monitoring zainstalować. Rozmarzyłem się. Przepraszam.
#33 Pirlo 2016-06-24 12:45
Spłaca dług tym, którzy zagłosowali na Marcina Pałkę....Co do placu zabaw-wiadomo, że nigdy nie będzie idelanie i bajecznie, ale wydaje mi się, że postawienie oprócz tego co jest tam teraz, jeszcze jakiejś huśtawki i karuzeli nie jest jakimś hiper wygórowanym życzeniem.Skoro Gmina ma możliwość postawienia wieży kleista, pomnika wikipedi, czy szaletu za 300 tys, to i na takie coś powinny sie bez większych problemów znaleźć środki.
#34 Paprotnik 2016-06-24 13:20
Dobrze ale zostaw narodowcu załatwienie tej sprawy rodzinom zamieszkującym Małą Moskwę. Lansujcie się gdzie indziej.
#35 jkn51 2016-06-24 13:44
Tylko , że głosowali na Pana Palkę jako " chłopczyka " a się okazało , że to " dziewczynka ". To jest ok ?
#36 Paprotnik 2016-06-24 14:06
Czy Pan Pałka to ta przystojna meńszczyzna w gajerku, trzymająca w rekach kawał dobrze wykonanej roboty ?
#37 Pirlo 2016-06-24 14:24
Paprtoniku-ta akcja jest formą pomocy dla rodziców z "Małej Moskwy" w walce o tę sprawę, a nie próbą "lansowania się." Jak to już wcześniej napisałem, ci panowie wystąpili na raptem JEDNYM zdjęciu,a akcja była opisana w intenecie, po to, by ludzie mogli się o niej w ogóle dowiedzieć.Ty jednak uważasz, że to "lans i bans"-trudno, masz prawo do opinii, ja nie zamierzem przekonywać Cię na siłę, że jest inaczej, bo zdaje się, że i tak wiesz swoje :)
JKN- Najlepiej będzie jak zapytasz o motywy przejścia z "Kukiza" do pisu Pana Pałki-ja jedynie mogę powiedzieć tyle, że pis i kukiz są w wielu kwestiach zblizone ideologicznie i przejście na pewno nie szokuje.Po za tym trzeba mieć świadomość tego, że Kukiz storzył ruch, a nie partię polityczną, a Pałka startował tylko i wyłącznie z listy tego ruchu, a teraz najwyraźniej postanowił związać się z partią.Na pewno nie jest to sytuacja analogiczna, w której ktoś przykładowo przechodzi z PO do Pisu-czyli z jednej partii, do drugiej- w wielu aspektach ideologicznych i nie tylko bardzo się różniącej.