Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Za nami kolejna akcja honorowego krwiodawstwa, tym razem organizowanego wspólnie przez grupę Muszkieterowie i Polski Czerwony Krzyż. W miniony czwartek w Słubicach krew oddało 40 osób, co pozwoliło zebrać aż 18 litrów tego cennego płynu.

Zbiórka krwi
W Słubicach krew oddało 40 osób

Zbiórka odbywała się w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zbieramy krew dla Polski". 16 czerwca na parkingu przed sklepami Intermarche i Bricomarche stanęły specjalnie oznakowane autobusy Narodowego Centrum Krwi, gdzie pod okiem fachowego personelu z gorzowskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa można było oddać krew.

Zainteresowanie wśród mieszkańców naszego miasta było bardzo duże i do akcji krwiodawstwa zgłosiło się aż 55 osób. 45 z nich zostało zarejestrowanych, ale piątka odpadła z powodów medycznych. Ostatecznie krew oddało 40 osób. Głównie byli to ludzie młodzi, ale nie zabrakło także starszych słubiczan.

Warto podkreślić, że spory był odsetek osób, które po raz pierwszy zdecydowały się oddać krew. Słubice mogą być też dumne z frekwencji - w niedawnych akcjach tego typu w Sulęcinie i Zielonej Górze zgłosiło się odpowiednio 9 i 8 osób.

- Słubice spisały się najpiękniej ze wszystkich miast w ostatnim czasie - nie ukrywa entuzjazmu Halina Stanicka-Fechner, kierownik biura oddziału rejonowego PCK w Gorzowie. - To bardzo budujące. Macie tu aktywnych młodych ludzi, którzy nam od dawna pomagają. Szczególnie podziękowania dla uczniów Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych i opiekuna Waldemara Łozińskiego oraz sklepów Intermarche i Bricomarche. Cieszę się także, że wspierają nas lokalne media jak portal Słubice24. Robimy ważne rzeczy dla ludzkiego życia i warto to nagłaśniać - powiedziała w rozmowie z naszą redakcją.

Co dalej z krwią zebraną w Słubicach? Trafi do banku krwi w Gorzowie Wlkp, który zaopatruje jednostki szpitalne w naszym regionie, w tym także słubicką lecznicę. Akcja "Zbieramy krew dla Polski" trwa nadal. Teraz ambulanse RCKiK odwiedzą kolejne miasta naszego regionu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.