Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy po tym jak w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Od 18 maja bieżącego roku, czyli od momentu wejścia w życie nowych przepisów, dokument straciło 24 mieszkańców słubickiego powiatu.

Szczególnie rekordowe były ostatnie dni podczas których drogowcy zatrzymali aż 5 piratów drogowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się 49-latek z Cybinki, który jechał 109 km/h. Patrol drogówki ukarał go mandatem karnym w wysokości 500złotych i 10 punktów karnych. Kierowca stracił też prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Nie popisał się także 55-latek ze Słubic, który niewiele wolniej pędził po drodze wojewódzkiej nr 134 w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Policjanci zmierzyli mu prędkość aż o 56 km szybszą. Został ukarany w podobny sposób.

patrol drogowka slubice

Komentuje Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach:

Od 18 maja 2015r. obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełniają najcięższe wykroczenia w ruchu drogowym. Na podstawie nowych przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, prowadzą swoje akcje na terenie całego powiatu. Sprawdzają, z jaka prędkością jeżdżą kierowcy na drogach zarówno w miejscowościach, jak i na terenach wsi. Dzięki tym działaniom, udaje im się eliminować z ruchu drogowego piratów drogowych, którzy nie zważając na bezpieczeństwo swoje a przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego, jeżdżą z nadmierną prędkością, zwłaszcza w terenie zabudowanym, gdzie ruch pieszych jest znacznie większy, niż poza miejscowościami. 

Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Zaostrzenie przepisów pozwala wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ja28rek 2015-10-04 08:11
Ja uważam, że to jest bardzo dobry przepis, bo piratów jeżdżących po naszych Słubickich drogach nie brakuje.
#2 cwf5 2015-10-04 14:39
Szkoda, że prawo nie działa takze wobec radnych (oraz innych osób) przekraczających dopuszczalną ilość alkoholu we krwi...
#3 Robert Włodek 2015-10-06 14:08
Poniżej wklejam link do materiału TVN o Andrzeju S., byłym burmistrzu Rzepina, a dzisiaj członku Zarządu Powiatu Słubickiego, który został złapany na prowadzeniu auta na podwójnym gazie.

Po raz pierwszy podaję inicjały samorządowca. Skoro zrobił to TVN... :)

ttv.pl/aktualnosci,926,n/umorza-sprawe-lokalnego-dygnitarza,181614.html

pozdrawiam ciepło
Robert Włodek
#4 Maarcinek8787 2015-10-06 15:40
Umorzono tą sprawę.mozna jeździć na 2 gazach????
#5 irka 2015-10-06 23:38
Tak, można jeździć na dwóch gazach. Od teraz masz prawo przy takiej sprawie powołać się na precedens Andrzeja S.:-)
#6 Bogdano 2015-10-24 08:10
Cytat z artykułu: "Sprawdzają, z jaką prędkością jeżdżą kierowcy na drogach zarówno w miejscowościach, jak i na terenach wsi." Proponuję zajrzeć autorowi artykułu do Wikipedii. Według zawartych tam informacji wieś jest również miejscowością. Powinno być napisane: zarówno w miastach, jak i na terenach wsi.
#7 Redakcja Słubice24.pl 2015-10-24 18:59
Bogdano, dziękujemy za uwagę, zgadza się. Dla wyjaśnienia: przytaczany fragment to wypowiedź rzecznik prasowej policji (zobacz wytłuszczony nagłówek pod zdjęciem). Nie ingerujemy w treści cytowanych wypowiedzi.
#8 Bogdano 2015-10-25 15:39
Do Redakcji Słubice24.pl. Gdyby wypowiedź rzeczniczki prasowej policji była napisana tzw. ciągiem (bez odstępów w artykule), to byłoby wiadomo, że jest to cała wypowiedź rzeczniczki. A tak można pomyśleć, że pierwsza część wypowiedzi należy do rzeczniczki, natomiast pozostałe części należą do autora tekstu. Jeżeli jest to rzeczywiście cała wypowiedź rzeczniczki prasowej policji, to jej proponuję zajrzeć do Wikipedii.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.