Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W listopadzie zostały przyznane stypendia najzdolniejszym uczniom w województwie lubuskim. Wśród wyróżnionych nie zabrakło również słubiczan. Stypendia otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych - Aleksandra Firkiewicz, Michał Kozdraś oraz Monika Michalak.

Najpierw 12 listopada zostały przyznane stypendia Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. W całym województwie lubuskim nagrodzonych zostało 123 uczniów (na ogólną liczbę szkół 176). Na uroczystym spotkaniu W Gorzowie Wielkopolskim dyplomy wyróżnionym stypendystom wręczyli Jan Świrepo - Wicewojewoda Lubuski oraz Roman Sondej - Lubuski Kurator Oświaty. Z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych stypednium otrzymała Aleksandra Firkiewicz z klasy IVA.

Stypendia premiera i marszałka województwa dla slubiczan

Swoje stypendia lubuskim uczniom przyznał także Marszałek Województwa. 27 listopada w Zielonej Górze odbyła się uroczystość na której marszałek Marcin Jabłoński oraz wicemarszałek Tomasz Wontor wręczyli dyplomy najzdolniejszym uczniom (w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych oraz technicznych) ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Wyróżnionych zostało 130 uczniów, wśród nich uczniowe "Rolniczaka" - wspomniana już wcześniej Aleksandra Firkiewicz, Michał Kozdraś z IVA oraz Monika Michalak z IIA.

Kto może otrzymać stypednium premiera? Przyznaje się je uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendia wypłacane są ze środków budżetu państwa i wynoszą 258 złotych miesięcznie.

Z kolei pieniądze na stypendia przyznana przez marszałka pochodzą z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet IX Rozwój Wykształcenia i Kompetencji w Regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty). Wartość stypendium to 350 złotych na miesiąc. Pieniądze przyznane są na cały rok szkolny.

Celem wsparcia jest umożliwienie rozwoju uzdolnień uczniów, szczególnie z terenów wiejskich i miejscowości do 30 tys. mieszkańców z terenu województwa lubuskiego.

[info: ZSER Słubice]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 były uczeń ZSR 2008-11-28 15:38
brawo OLA, fajnie ze jest w Słubicach, ktoś tak zdolny i to jeszcze z mojej szkoły!
#2 były uczeń ZSR 2008-11-28 15:38
brawo OLA, fajnie ze jest w Słubicach, ktoś tak zdolny i to jeszcze z mojej szkoły!
#3 anna 2008-11-28 16:01
To świadczy o poziomie tej szkoły!- gimnazjum!
#4 anna 2008-11-28 16:01
To świadczy o poziomie tej szkoły!- gimnazjum!
#5 ... 2008-11-29 13:06
Również jeden z uczniów słubickiego liceum otrzymał to stypendium : Robert Dmitrzak. Szkoda, ze nikt nie wspomniał...
#6 ... 2008-11-29 13:06
Również jeden z uczniów słubickiego liceum otrzymał to stypendium : Robert Dmitrzak. Szkoda, ze nikt nie wspomniał...
#7 Administrator 2008-11-29 13:29
Portal Slubice24.pl pisze o tych, o których otrzymuje informację. Niestety tylko z \"Rolniczaka\" otrzymaliśmy info odnośnie stypedniów. Następnym razem zachęcam do wysłania informacji zamiast narzekania, że czegoś nie ma. Na pewno o tym napiszemy. Pozdrawiam - Marcin
#8 Administrator 2008-11-29 13:29
Portal Slubice24.pl pisze o tych, o których otrzymuje informację. Niestety tylko z "Rolniczaka" otrzymaliśmy info odnośnie stypedniów. Następnym razem zachęcam do wysłania informacji zamiast narzekania, że czegoś nie ma. Na pewno o tym napiszemy. Pozdrawiam - Marcin

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.