Kliknij przycisk i otwórz MENU >>


Program zapowiada się niezwykle ciekawie. W pierwszy dzień w godzinach od 10 do 14 odbędzie się Turniej Wypieków pod nazwą "Placek mojej babuni w moim wykonaniu". Wezmą w nim udział 3- osobowe drużyny składające się z  uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu słubickiego. W międzyczasie zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Jesień w ogrodzie i sadzie".

Natomiast w drugim dniu w godz. 11-14 zapraszamy wszystkich chętnych do pokazania swoich przetworów na zimę. Każdy będzie mógł się pochwalić swoim przepisem i sposobem na przetwory. W tym dniu także odbędzie się wystawa starego sprzętu agd oraz wystawa książek kucharskich z domowych biblioteczek. Będzie można także skosztować przygotowane przez regionalistów z  Kowalowa (na czele z Januszem Skałeckim oczywiście) zupę z dyni, domowy kompot oraz ręcznie mieloną pyszną kawę. Będzie barwnie, pachnąco, muzycznie (czar starej płyty!) oraz baaaaardzo smacznie.

Organizatorzy, czyli działający w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Słubickiej Regionalny Klub Seniorów i Sympatyków w Kowalowie, Zarząd Oddziału ZNP w Słubicach oraz sekcja emerytów i rencistów działająca przy tym oddziale, bardzo serdecznie zapraszają mieszkańców całego powiatu oraz wszelakie organizacje i stowarzyszenia, którym na sercu leży nasza mała ojczyzna. Ta nowa tradycja ma za zadanie odnaleźć i zdefiniować Lubuską Kuchnię Regionalną.

W związku z tym poszukiwaniem ogłaszany został konkurs na najciekawsze przepisy kulinarne. Jeśli taki posiadasz to przyjdź z nim w dniach 21- 22 listopada na imprezę "Wekowanie jesieni". Wszystkie przepisy znajdą się w książce kulinarnej regionu Ziemia Słubicka.

[info: Robert Tomczak]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.