Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Stowarzyszenie po PROstu zaprasza mieszkańców Słubic do udziału w projekcie „Przemocy w rodzinie mówimy DOŚĆ”. Celem akcji jest wsparcie psychologiczno – prawnicze dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie z terenu gminy Słubice.

Doświadczanie przemocy domowej jest złożonym problemem i często do wyjścia z przemocy potrzebna jest pomoc innych osób a nawet wsparcie wielu służb. Niestety akty przemocy w rodzinie zdarzają się coraz częściej, również na terenie naszej gminy. W Słubicach zwiększa się liczba osób, które doświadczają przemocy w rodzinie: psychicznej, fizycznej, ekonomicznej. Dotyczy to zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

Statystyki ogólnopolskie są alarmujące. Co 7 minut ktoś zgłasza na policję fakt przemocy w rodzinie, co 40 sekund statystyczna kobieta doświadcza aktu przemocy. Aż 6% Polek w wieku 16-60 lat co roku doznaje przemocy. Według danych z Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach w roku 2012 założono 67 tzw. Niebieskich Kart (z czego 25 z nich było kontynuowanych z poprzedniego roku), a w roku bieżącym – w okresie od stycznia do końca marca - założono już 29 nowe karty.

- Doświadczanie przemocy jest złożonym problemem i często do wyjścia z przemocy potrzebna jest pomoc innych osób, a nawet wsparcie wielu służb. Ofiary przeżywają silne poczucie winy związane z przypisywaniem sobie odpowiedzialności za akty przemocy, są przekonane, że to ich działanie spowodowało przemoc. By przerwać ten zamknięty krąg konieczna jest pomoc psychologiczno-prawnicza – podkreśla Joanna Sierżant-Rekret, szefowa stowarzyszenia po PROstu.

W celu pomocy osobom dotkniętym przemocą, organizacja przygotowała projekt „Przemocy domowej mówimy DOŚĆ”, sfinansowany w całości przez Urząd Miejski w Słubicach. Projekt adresowany jest do osób dotkniętych przemocą w rodzinie – dzieci, młodzież i osoby dorosłe z terenu gminy Słubice.

W ramach projektu eksperci ze stowarzyszenia po PROstu zapraszają na konsultacje psychologiczne, porady prawnicze oraz cykl wykładów specjalistycznych prawniczych i psychologicznych:
  • Poradnictwo psychologiczne: poniedziałki w godz. 17:00-20:00. Zapisy: tel. 884 180 989.
  • Poradnictwo prawnicze: poniedziałki w godz. 12:30 – 15:30 (10.06, 08.07, 12.08, 9.09, 7.10, 18.12, 9.12). Zapisy: tel. 665 433 124.
  • Wykłady specjalistyczne (prawnicze i psychologiczne): cykl spotkań od czerwca do listopada. Informacje oraz zapisy: tel. 665 433 124.
Więcej o projekcie i stowarzyszeniu po PROstu na stronie www.stowarzyszeniepoprostu.com
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.