Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze Lubuskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili łącznie 1 347 000 szt. papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej o szacunkowej wartości 406 560 zł oraz 2,6 g heroiny o szacunkowej wartości 650 zł. Wszystkie papierosy ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku.

W dwóch przypadkach papierosy ujawniono w pociągu relacji Kijów – Berlin – w dniu 22.08 - 127 400 szt. ukryte w przedziale oraz w pojemniku na opał, a w dniu 23.08 - 20 000 szt. ukryte w przedziale służbowym obsługi pociągu. Właścicieli papierosów nie ustalono.
1 199 600 szt. papierosów o szacunkowej wartości 362 340 zł ujawniono, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej Rzepin, w ramach kontroli na drogach dojazdowych do granicy państwa, na parkingu przy stacji paliw w samochodzie ciężarowym marki DAF. Kierowcą samochodu był ob. RP Dalsze postępowanie w powyższej sprawie prowadzi Izba Celna w Rzepinie.

Papierosy i narkotyki na granicy


Natomiast heroinę, które posiadał ob. RP zatrzymali funkcjonariusze PSG z Kostrzyna nad Odrą we współdziałaniu z funkcjonariuszami Policji. Narkotyki zabezpieczono, a zatrzymany pozostaje w dyspozycji LOSG.
Ponadto lubuscy pogranicznicy zatrzymali łącznie dziesięć osób (ośmiu Polaków i dwóch obcokrajowców). Pięciu ob. RP, w trakcie wspólnych patroli z funkcjonariuszami Policji ujęto za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości, zaś pozostałych trzech poszukiwanych było listami gończymi wystawionymi przez polski wymiar sprawiedliwości. Jednego z obcokrajowców – obywatela Rosji, zatrzymano za przebywanie na terytorium RP bez wymaganych dokumentów, drugiego - obywatela Mołdowy za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom z Polski do Niemiec w celu zarobkowym.

[źródło: Lubuski Oddział Straży Granicznej]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 mmm 2008-08-26 17:11
niema latwo w polsce musza sie wziasc za legalna prace fakt ze pewnie idzie sie na tym dorobic ale chciwy dwa razy traci.
#2 mmm 2008-08-26 17:11
niema latwo w polsce musza sie wziasc za legalna prace fakt ze pewnie idzie sie na tym dorobic ale chciwy dwa razy traci.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.