Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Słubicka policja przedstawiła informacje na temat pierwszych rozstrzygnięć w sprawie wtorkowego wypadku na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wojska Polskiego. Wiadomo, że sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący Fordem Taurus, na dodatek nieposiadający uprawnień do kierowania pojazdem, jadąc w kierunku centrum miasta z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka Opla Corsę. Po zderzeniu pojazdów jeden z nich, przesuwając się pod wpływem siły uderzenia, uderzył w stojący na chodniku przy przejściu dla pieszych wózek dziecięcy, w którym znajdowała się dwumiesięczna dziewczynka.
{multithumb}mt_gallery: Wypadek na skrzyżowaniu przy PKS
Kierowcy pojazdów oraz dziecko zostali przewiezieni do Szpitala Powiatowego w Słubicach na obserwacje. Dwumiesięczna dziewczynka nie odniosła żadnych obrażeń, zaś kierowcy mieli powierzchowne rany.

Prowadzący Opla Corsę był trzeźwy, zaś kierowca Forda Taurus odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z czym została pobrana od niego krew. Wyniki potwierdziły przypuszczenia policjantów - kierowca Forda Taurus znajdował się w stanie nietrzeźwości i był pod wpływem środków odurzających.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środka odurzającego.

28 lipca Sąd Rejonowy w Słubicach na wniosek Policji i Prokuratury wobec sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 1 miesiąca.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 jaro76 2011-07-30 00:19
No w końcu jestem choć troche zadowolony.
W naszych czasach prawda powinna zawsze być na wierzchu
i dajcie spokój tym czarno bialym ptakom z wypadków tirów
wczoraj z tym ptakiem bylem na piwku to jak widac to nie byl on
w nawiazaniu do bylych slubickich wypadkow
#2 ksiezniczka169 2011-07-30 06:21
i do więzienia go na 7 lat niech nauczy sie dziad myslenia,jeszcze biedne dziecki przejechał,
#3 exlibris 2011-07-30 10:29
Potrącil chyba ... ?? :-)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.