Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Gmina Rzepin zapowiada budowę ścieżki rowerowej od Gajca do granicy gminy

Gmina Rzepin zapowiada powstanie ścieżki rowerowej na trasie od Gajca do granicy gminy oraz dokończenie fragmentu ścieżki od ul. Zachodniej w Rzepinie. W sprawie inwestycji spotkali się lokalni samorządowcy.

20 lutego, w miejscu, gdzie już niedługo powstanie nowa ścieżka, z burmistrzem Rzepina Sławomirem Dudzisem spotkali się przedstawiciele powiatu słubickiego – wicestarosta Robert Włodek i radny Damian Utracki.

- Powiat bez podziałów – z tym hasłem wspólnie rozpoczynamy kolejny etap powyższej inwestycji. Inwestycji, która bez wątpienia ucieszy wszystkich mieszkańców naszej gminy! – mówił S. Dudzis.

- Budowa nowych ścieżek rowerowych to niezwykle potrzebne zadanie! Cieszę się, że udało nam się wspólnie doprowadzić do takiego finału – dodał radny powiatu słubickiego Damian Utracki.

Wartość planowanej inwestycji wynosi ponad 2 mln złotych. Część kwoty pochodzi z dotacji z Polskiego Ładu, którą otrzymał powiat słubicki (na budowę ścieżki), a także z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, o którą postarała się Gmina Rzepin (na wykonanie projektu).

- Wkład własny obu partnerów wynosił będzie 100 tys. złotych. Gmina Rzepin przekaże powiatowi dodatkowo połowę wkładu własnego, niezbędnego do realizacji zadania – informują władze gminy. Kiedy ruszą prace budowalne? Oba samorządy musza jeszcze podpisać stosowne porozumienie, następnie zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę inwestycji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Uslugi budowlane 2024-02-22 06:06
Panie Burmistrzu wstydzil by Pn sie 2 sciezka rowerowa z gajca do rzepina tj. jakas kpina a u Pana we wiosce jak deszcz popada ludzie idac na stacje na pociag musza gumowce zakladac bo przejsc nie idzie takie bloto mamy nadzieje ze to ostatnia Pana kadencja i ze sam Pan zrozumie ze cos tu jest nie tak

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.