Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przejazd kolejowy w Kowalowie

Radny i członek zarządu powiatu słubickiego Damian Utracki poinformował o planach PKP dotyczących likwidacji przejazdu kolejowego w Kowalowie. Mieszkańcy nie są zadowoleni z takiego rozwiązania, władze powiatu zamierzają przeprowadzić konsultacje społeczne.

Jak podaje D. Utracki, inwestor, tj. PKP PLK S.A. Centrum Realizacji Inwestycji, zwrócił się do zarządcy infrastruktury drogowej, czyli powiatu słubickiego, w sprawie zawarcia wstępnego porozumienia dotyczącego likwidacji przejazdu kolejowego na ul. Starkowskiej w Kowalowie, która znajduje się w ciągu drogi powiatowej nr 1302F.

- Podczas posiedzenia w dniu 30. stycznia br. zarząd powiatu słubickiego jednogłośnie (5 głosami) opowiedział się za odrzuceniem ww. porozumienia i przekazał sprawę do konsultacji społecznych, umożliwiając mieszkańcom wypowiedzenie się w tym temacie – powiedział D. Utracki.

On i pozostali członkowie zarządu powiatu słubickiego, w tym starosta Leszek Bajon, mają wątpliwości na temat skutków takiej inwestycji dla mieszkańców, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa. Podobnie uważa większość mieszkańców. Proponowane przez PKP rozwiązanie to alternatywna droga, która po likwidacji przejazdu łączyłaby ul. Starkowską z drogą wojewódzką nr 137. 

D. Utracki opublikował mapkę, na które kolorem różowym zaznaczono proponowaną przez PKP drogę. Jak podaje radny, niezależnie od rozstrzygnięcia samej zasadności inwestycji, kwestią wymagającą odrębnych ustaleń jest także ewentualne utrzymanie takiej drogi.

Teraz będzie czas na to, aby mieszkańcy wypowiedzieli się na temat planów PKP. Zapytaliśmy radnego o termin i formę, w jakiej odbędą się konsultacje społeczne. – Na razie nie jest to jeszcze ustalone, będziemy informować o tym opinię publiczną – przekazał naszej redakcji.

mapka przejazd

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Slub22 2024-02-12 15:52
Propozycja ciekawa pod warunkiem, że (propozycja ) PKP wybuduje wiadukt wzdłuż drogi wojewódzkiej 137 i kładkę dla pieszych na ulicy Starkowskiej.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.