Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Oświadczenie burmistrza w sprawie korków w Słubicach

Od wielu dni mieszkańcy Słubic zmagają się z utrudnieniami na drogach, które w dużej mierze są spowodowane kontrolami na granicy wprowadzonymi przez Niemcy. Burmistrz Mariusz Olejniczak wydał w tej sprawie oświadczenie.

Poniżej treść oświadczenia (pisownia oryginalna).

---

Drodzy mieszkańcy, sytuacja na drogach w Słubicach i w okolicy jest w ostatnich dniach bardzo trudna dla nas wszystkich. Kontrole na granicy z Niemcami sprawiły, że Słubice są sparaliżowane. Chcę Wam powiedzieć, że jestem w stałym kontakcie z naszymi sąsiadami z Frankfurtu nad Odrą, którym także zależy na zmianie tej sytuacji i staramy się znaleźć z niej wyjście.

Na ten moment planowane jest wdrożenie dwóch rozwiązań: miejsca kontroli na granicy mają ulec zmianie – zostaną przeniesione na obszar wyłączony z ruchu, na środkowy odcinek jezdni przy ulicy Słubickiej, tak by odciążyć ruch na pasie drogowym, natomiast sprawdzanie pojazdów ma być prowadzone tylko w sposób wyrywkowy.

Mam nadzieję, że to rozwiązanie przyczyni się do rozładowania ruchu w najbliższych dniach, ale mam też świadomość, że interwencja w tej sprawie na wyższych szczeblach jest nieunikniona. Wraz z nadburmistrzem Frankfurtu nad Odrą robimy wszystko co możemy, by pomóc naszym mieszkańcom.

Jutro spotykam się z komendantami służb mundurowych, w tym Policji, aby przekazać swoje i Państwa uwagi na temat niestosowania się do przepisów, a wręcz brawurowej jazdy niektórych kierowców chcących ominąć korki.

Miłego wieczoru życzę.

Mariusz Olejniczak

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ania75slubice 2023-10-30 20:41
Żałosne to oświadczenie.
#2 Mame 2023-10-30 20:54
Zgadzam się z przedmówcą.
#3 Rob 2023-10-31 08:54
Sami jesteście żałośni
#4 marek67slubice 2023-10-31 14:22
Zero kontroli nad tym co się działo na ulicach w Niedzielę,Gdzie był gospodarz tego miasta???
Oświadczenie typu-"Jak się uda to zrobimy,a jeśli nie to trudno"....
#5 germanik2753 2023-10-31 20:07
To fakt, "nasze władze" są mało sprawcze i mam tu na myśli szeroki aspekt jej działalności no chyba, że chodzi o dbanie o własne apanaże...... :sad:
#6 Alojzystarszy 2023-11-02 17:35
A mnie interesuje zachowanie naszej dzielnej słubickiej policji... Teraz jeszcze wyraźniej widać ich... Bezradność? Strach? Nie wiem, czy spowodowana jest niemożność karania mandatami kierowców niemieckich. Jazda bez włączonych świateł to już norma, nagminna jazda pod prąd, lekceważenie zakazów parkowania. Może ktoś wytłumaczyć te "specjalne traktowanie" aut zza Odry?
#7 SMJJ 2023-11-04 18:04
Dzisiaj próbowałem przejechać samochodem 200 metrów - podróż okazała się 40-minutowa wyprawą , w której o mało nie postradałem zmysłów a do domu nie dojechałem i samochód zostawiłem na jednym z parkingów.. W całym miescie ani jednego policjanta czy jakiegoś choćby strażnika. Słuzby nie robia nic , ale to jest nic bezwzgledne. Mieszkańcy zostawieni sa na pastwę kierowców, którzy usiłują się wyrwać za granicę i zrobią w tym celu wszystko - dla jakiegokolwiek opanowania sytuacji nie ruszył 4 liter nikt z mundurowych ani z samorządowców. Jesteście żałośni !Zostawiliście nas znowu z problemem , bo nas lekceważycie. Mam nadzieję, że przy najbliższych wyborach ludzie wreszcie zrozumieja na kogo nie powinni głosowac.
#8 lebus58 2023-11-06 12:01
popieram SMJJ, ale jak Policja miala tam dojechac ?
#9 Fade 2023-11-07 12:35
lebus58 } na sygnale ? Myślisz, że P niemiecka by się patyczkowała ?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.