Szpital im. prof. Zbigniewa Religii w Słubicach wdraża program zdrowotny, ukierunkowany na rehabilitację medyczną schorzeń układu ruchu i obwodowego układu nerwowego związanych ze sposobem wykonywania pracy. Dzięki temu mieszkańcy mogą korzystać z bezpłatnej rehabilitacji.
- Pomagamy osobom pracującym, które chcą pozostać aktywne na rynku pracy. Działania usprawniające przeznaczone są dla mieszkańców województwa lubuskiego w wieku aktywności zawodowej (pracujących oraz bezrobotnych), przede wszystkim mieszkańców powiatu słubickiego – tłumaczy Marzena Słodownik, koordynatorka projektu.
zwiększenie ilości wykonywanych zabiegów, skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi rehabilitacyjne.
Projekt „Sprawni w pracy, sprawni w życiu” realizowany jest od 1 stycznia 2022 roku do 30 września 2023 roku. Jego głównym celem jest wspieranie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy oraz profilaktyka i rehabilitacja zdrowotna osób pracujących i powracających do pracy
- Realizujemy to poprzez wdrożenie programu zdrowotnego ukierunkowanego na rehabilitację medyczną schorzeń układu ruchu i obwodowego układu nerwowego związanych ze sposobem wykonywania pracy, zwiększenie ilości wykonywanych zabiegów i skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi rehabilitacyjne – tłumaczy M. Słodownik.
W ramach projektu oferowane są:
- konsultacje fizjoterapeutyczne,
- zabiegi rehabilitacyjne,
- konsultacje lekarza medycyny pracy,
- konsultacje psychologiczne,
- szkolenia.
Zgłoszenia przyjmowane są przez cały okres realizacji projektu:
- emailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
- pocztą na adres: NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach sp. z o.o., ul. Nadodrzańska 6, 69-100 Słubice,
- osobiście w dziale fizjoterapii w Słubicach i Rzepinie.
Kontakt: Michał Matkowski, kierownik Działu Fizjoterapii, tel. 669 731 825.
Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.
---
Rehabilitacja realizowana jest w ramach projektu nr RPLB.06.07.00-08-0011/21, pt. „Sprawni w pracy, sprawni w życiu”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.