Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Iga Czekalska otrzymała najdroższy lek świata

Stało się! Iga Czekalska, na której leczenie od maja 2021 roku tysiące osób zbierało pieniądze, przyjęła najdroższy lek świata - Zolgensma. To wspaniała wiadomość, na którą z niecierpliwością czekaliśmy od czasu zakończenia zbiórki.

Przypomnijmy, magiczny i długo wyczekiwany zielony pasek na stronie Siepomaga.pl pojawił się 19 lutego (ZOBACZ), co ogromnie ucieszyło wszystkich wolontariuszy i ludzi dobrej woli zaangażowanych w pomoc Idze. Licznik ostatecznie zatrzymał się na kwocie 9 332 756 zł.

Za zebrane pieniądze został zakupiony lek Zolgensma, który pomaga w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA), na który cierpi dziewczynka.

I właśnie dzisiaj nadeszła kolejna ważna wiadomość, na którą wszyscy czekali. Bliscy Igi poinformowali, że dziewczynka przyjęła już lekarstwo. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym widać uśmiechniętą Igą na szpitalnym łóżku.

- Nie jesteśmy w stanie opisać emocji i wyrazić jak bardzo jesteśmy wdzięczni Wam za to co dla nas zrobiliście. Tak, śmiało możemy napisać, ten dzień jest dzięki Wam. Ściskamy i jeszcze raz dziękujemy za każdą złotówkę, każdy post, każde udostępnienie po prostu za każdy najmniejszy gest wsparcia - napisali rodzice dziewczynki.

Zachęcamy do dalszej pomocy 4-latce z Torzymia, którą czeka teraz długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Jeśli ktoś chciałby wpłacić jakikolwiek datek, to wszelkie informacje znajdują na tej samej stronie co wcześniej – www.siepomaga.pl/iga.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.