Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Iga Czekalska

Stało się to, co jeszcze kilkanaście tygodni temu wydawało się niemożliwe. Licznik pieniędzy na Siepomaga.pl właśnie osiągnął 100 procent! A to oznacza, że udało się zebrać pełną kwotę potrzebną na zakup najdroższego leku świata dla Igi Czekalskiej.

Wyjątkowa akcja pomocy, na którą złożyło się zaangażowanie tysięcy ludzie dobrej woli z całej Polski, właśnie dobiegła końca. Na podsumowania i szersze analizy jeszcze przyjdzie czas, ale dzisiaj, na gorąco, chcemy się z wami podzielić tą radosną nowiną.

W momencie pisania tego artykułu, krótko po godz. 11:00, na koncie oficjalnej zbiórki na stronie Siepomaga.pl było 9.168.355 zł wpłacone przez 250.019 osób, co stanowi 100,04% potrzebnej kwoty.

Ale to nie koniec, bo pieniędzy nadal przybywa. Trwa jeszcze wiele aukcji i księgowane są kolejne wpłaty. Ponadto do Igi i jej rodziców trafią też środki zebrane przez fundację Filipa Chajzera "Taka akcja".

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pieniądze zostaną przeznaczone na zakup leku dla Igi. To tzw. najdroższy lek świata, czyli specjalna terapia genowa, która podawana jest chorym na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) raz w ciągu całego życia. Lek pozwala obniżyć degenerację neuronów ruchowych i zatrzymuje postęp choroby .

Środki zostaną również wykorzystane na rehabilitację, która będzie konieczna już po podaniu leku. Na ten cel dołożyła się także Fundacja Grupy Pomagamy, która w porozumieniu z rodzicami Igi prowadziła osobne zbiórki. Poniżej na zrzucie ekranu potwierdzenie wpłaty przesłane do naszej redakcji przez fundację.

siepomaga

Link do oficjalnej zbiórki: www.siepomaga.pl/iga.

Link do grupy "Iga i jej walka z SMA": www.facebook.com/groups/1484108705278507.

Dzisiejszy dzień jest jeszcze wyjątkowy z jednego powodu - 19 lutego tata Igi obchodzi urodziny. Lepszego prezentu z tej okazji z pewnością nie mógł sobie wymarzyć...

tata Igi

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.