Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podpisanie umowy

O termomodernizacji szpitala w Słubicach pisaliśmy już parokrotnie. Prace już się rozpoczęły, ale potrzeby finansowe rosną, m.in. ze względu na wzrost cen materiałów budowalnych. Dlatego słubicka lecznica dostała kolejną dotację.

Pieniądze przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. To trzecia już dotacja od lubuskiego samorządu. Wcześnie było to 5 mln zł, a potem kolejny milion.

Dzisiaj, na tle remontowanego budynku, zarząd spółki zarządzającej szpitalem podpisał aneks na kolejne dofinansowanie. Zarząd województwa reprezentował Marcin Jabłoński.

- Kolejne przyznane wsparcie wynikało między innymi z rosnących cen, także materiałów budowlanych. Teraz, mam nadzieję, inwestycję uda się z powodzeniem doprowadzić do końca – mówił M. Jabłoński.

Jak podkreślają władze szpitala, trwająca modernizacja to nie tylko docieplenie budynku i kolorystyka. - Zostaną także wymienione okna, piony wodno-kanalizacyjne oraz instalacje c.o. i elektryczna, a w całym szpitalu będzie oświetlenie LED. Nie zabraknie również pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych – wyliczała wiceprezes szpitala Magdalena Wiadomska-Łażewska.

Przy podpisaniu umowy był obecny starosta słubicki Leszek Bajon, pod którego podlega słubicki szpital. - Kiedy kilka lat temu rozpoczynała się ta kadencja, obiecałem, że w Słubicach powstanie szpital na miarę XXI wieku. I wszystko ku temu zmierza – powiedział starosta.

Jak przekazał nam rzecznik szpitala Wojciech Obremski, wszystkie prace związane z modernizacją budynku mają zakończyć się w listopadzie tego roku.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.