Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Droga krzyżowa

Okres wielkiego postu to w kościele katolickim czas, w którym upamiętnia się mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Jednym z najważniejszych nabożeństw w tym czasie jest droga krzyżowa.

Odbywa się ona w kościołach w każdy piątek, aż do Wielkanocy.  Powszechne są również publiczne drogi krzyżowe, w trakcie których procesja z wiernymi przemieszcza się ulicami miasta, najczęściej od jednego kościoła do drugiego.

Takie wydarzenie odbędzie się 17 marca również w Słubicach. Jego organizatorem jest parafia pw. Ducha Świętego. Wierni najpierw spotkają się na mszy w kościele parafialnym, a następnie ruszą głównymi ulicami miasta (ul. Wojska Polskiego i al. Młodzieży Polskiej) w stronę kościoła NMP Królowej Polski.

Program wydarzenia

  • 18:00 msza św. w kościele Ducha Świętego (ul. Wojska Polskiego 140)
  • 19:00 rozpoczęcie drogi krzyżowej – przemarsz spod kościoła Ducha Świętego w stronę kościoła NMP Królowej Polski (ul. 1 Maja 31)
  • 22:00 przewidywane zakończenie drogi krzyżowej

Trasa przemarszu

W związku z organizacją wydarzenia na kierowców czekają utrudnienia. Przemarsz będą zabezpieczać policja, straż graniczna i straż miejska. W czasie drogi krzyżowej część ulic w centrum będzie nieprzejezdna, w niektórych miejscach mogą tworzyć się korki.

Poniżej prezentujemy mapkę z trasą drogi krzyżowej oraz zaznaczonymi stacjami.

mapka Droga krzyzowa

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.