Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wanna

Jeśli nie posiadasz przestronnej łazienki, w której zdecydowałeś się finezyjnie ustawić wannę na środku pomieszczenia, pozostaje Ci wybranie wanny do zabudowy, która jest nieporównywalnie tańsza w stosunku do wolnostojących modeli. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które stwarza też dużo możliwości aranżacyjnych. Musisz pamiętać, że wybierając materiał na zabudowę wanny – powinien on być przede wszystkim wodoodporny. Sprawdź, jak i czym najlepiej zabudować wannę, aby prezentowała się po prostu dobrze i była spójnym uzupełnieniem aranżacji łazienki.

Dlaczego warto zabudować wannę?

Obudowując wannę, możesz nadać jej zupełnie nowego designu. Zwykły, biały model stanie się oryginalny i tylko od Ciebie zależy, jak będzie wyglądał. Obudowanie wanny w oryginalny sposób może zainspirować Cię do dalszych zmian w łazience.

Dzięki obudowie wanny sprawisz też, że całość pomieszczenia będzie prezentowała się harmonijnie. Ponadto za zabudową łatwo ukryjesz wszelkie elementy, których nie chcesz oglądać na co dzień, jak syfon czy odpływ.

Jeśli masz w sobie żyłkę majsterkowicza i chcesz obudować wannę samodzielnie, możesz zaprojektować od razu przemyślane półeczki na akcesoria łazienkowe.

Obudowana wanna wygląda estetycznie i elegancko. Masz także pewność, że całość jest dobrze zabezpieczona i nie przedostanie się do środka woda ani brud.

Czy możesz obudować wannę?

Zastanawiasz się, jaki materiał wykończeniowy do obudowy wanny wybrać?

Zwróć uwagę na całe pomieszczenie. Ważne, aby wanna pasowała do wnętrza i tworzyła z nim jedną całość. Zobacz, co masz do wyboru.

Wanna

Płytki ceramiczne – popularny materiał do obudowy wanny

Jest to najbardziej popularne rozwiązanie. Płytki ceramiczne są odporne na wilgoć i łatwo zadbać o ich czystość. Dodatkowo wybór płytek jest dziś ogromny. Możesz stworzyć własną aranżację lub znaleźć łazienkowe inspiracje w sklepach z materiałami budowlanymi.

Płytki łatwo dociąć i dopasować do każdego rozmiaru wanny. Możesz użyć jednej wielkoformatowej płytki na całą wannę. Unikniesz w ten sposób fug, w których zbiera się brud, a całość będzie wyglądała niezwykle elegancko. Możesz także wkomponować w obudowę wanny dekory, które nadadzą jej oryginalnego wyglądu. Jeśli potrzebujesz inspiracji łazienkowych, zajrzyj na portal AboutDecor.pl.

Drewno element natury w Twojej wannie

Kiedy lubisz klasyczne rozwiązania i nie chcesz rezygnować z drewnianych wykończeń nawet w łazience, możesz właśnie za pomocą drewna obudować swoją wannę. Jeśli je odpowiednio zaimpregnujesz, co jest koniecznością, będzie prezentowało się niezwykle egzotycznie. Drewno dodaje pomieszczeniu przytulności i wizualnie je ociepla. Jeśli wybierzesz ten materiał na zabudowanie swojej wanny, stworzysz w łazience niezapomniany klimat i poczujesz się podczas kąpieli jak w najlepszym SPA. Do swoich łazienkowych inspiracji dodaj kilka świec, a sprawisz, że nie będziesz chciał wychodzić z niej wychodzić.

Jeśli mimo impregnacji martwisz się o stan zabudowy z drewna, bo masz przykładowo małe dzieci, które po prostu chlapią, przebywając w wannie – możesz wykorzystać panele lub płytki drewnopodobne. Dadzą Ci podobny efekt, ale i gwarancję, że pomimo kontaktu z wodą, ich struktura zostanie nienaruszona.

Wybierz mozaikę, kiedy lubisz niebanalne detale

Małe, szklane płytki w formie kwadracików potrafią wyglądać niezwykle uroczo w łazience i idealnie nadają się do zabudowy wanny. Bardzo dobry efekt osiągniesz, kiedy za ich pomocą zabudujesz także wannę narożną. Możesz uzyskać spójność w łazience, kiedy zdecydujesz się na elementy tej samej mozaiki w innym miejscu łazienki – np. nad umywalką. Mozaika często pięknie odbija światło, dzięki czemu Twoja łazienka z wanną nabierze blasku.

O czym musisz pamiętać, zanim zaczniesz wykonywać obudowę wanny?

Kiedy już wykorzystasz nasze łazienkowe inspiracje i wybierzesz odpowiedni materiał, jakim zdecydujesz się zabudować wannę, pamiętaj jeszcze o kilku kwestiach.

Ważne jest, aby podczas wykonywania zabudowy wanny zrobić otwór rewizyjny, dzięki któremu łatwo dostaniesz się do instalacji połączonej z wanną. Jest to bardzo przydatne i doceniane rozwiązanie szczególnie w przypadku awarii.

Wykonując zabudowę, warto u dołu wanny pozostawić praktyczną wnękę na stopy. Jest ona bardzo przydatna w szczególności, kiedy w wannie kąpiesz dzieci. Może być również świetnym miejscem na zamontowanie w niej klimatycznego oświetlenia.

Pamiętaj, żeby wszelkie miejsca, gdzie obudowa będzie łączyła się ze ścianami, podłoga i wanną bardzo dokładnie uszczelnić. Zapobiegnie to przedostawaniu się wody i kurzu w głąb instalacji. Do wyboru masz piankę montażową oraz silikon. Powodzenia!

Wanna

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.